www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Home Forums Články Diskusia k článku: Kde sa uskutoční Dakar 2020? – 1. časť

Diskusia k článku: Kde sa uskutoční Dakar 2020? – 1. časť

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)
Autor Príspevky
Autor Príspevky
8. 2. 2019 16:16 #22771

Haro007

Diskusia k článku Kde sa uskutoční Dakar 2020? – 1. časť

13. 2. 2019 08:29 #22778

Anonymný

Ahoj Haro.
Pises zaujimave a celkom podstatne informacie. Nevedel by si k nim uvadzat aj zdroje? Napr ma zaujala informacia, ze hrozba utoku v 2008 bola vymyslena. Odkial to mas?
Tak isto by som si rad pozrel financne vysledky ASO, maju niekde zverejnenu uctovnu zavierku?

Rad citam tvoje stranky, ale pri poslednych clankoch kde sa zacinaju coraz castejsie vyskytovat slova ako „zly zapad“ „sprisahanie“ „peniaze mocnych“ sa zacinam trocha citit ako na portali Zem a Vek. A to by som nerad.

K veci: vidis sprisahanie tam, kde nie je. Ano, ide v prvom rade o peniaze, ale niet sa co cudovat. Ty sa na pretekanie pozeras romanticky, ale JE to biznis – pre sponzorov, pre televizie, pre vyrobcov motoriek, a dokonca aj pre mnoho jazdcov, ktori sa tym zivia. Preco by organizator mal byt v strate?

Poplatky krajin, kde sa organizuje pretek je bezna vec. Jednoducho kym sa krajiny predhanaju, ze chcu z urcitych dovodov u seba hostit taky pretek, tak organizator od nich taha peniaze. Moze sa nam to nepacit, ale takto funguje ponuka-dopyt. Okrem toho, pre pretekarov je to pozitivne, lebo ak by poplatky od krajin neboli, museli by sa chybajuce prostriedky ziskavat na startovnom.

Rovnako s tebou nesuhlasim v tom, ze presunom do severnej Afriky sa z dovodu logistiky znizi startovne pre pretekarov. Preprava za more v takomto rozsahu je prekvapivo LACNA. Jazdci a ich sprievod usetria akurat za letenky, ale to su pri 50-100tis rozpocte na jeden tym iba omrvinky.
Startovne by sa neznizilo aj kvoli tomu, ze sa neda ocakavat tolko vybranych prostriedkov hostitelskych krajin ako tomu bolo v Juznej Amerike. Ekonomicka sila Chile, Peru a Bolivie je totiz stvornasobna v porovnani s Marokom, Mauretaniou a Senegalom.

Co sa tyka Namibie a Botswany, je tam mnoho narodnych parkov, kam sa uz dnes neda volne jazdit, nepredpokladam, ze si tam pustia takyto serial. Dakar ma pre hostitelske krajiny vyznam najma ako reklama pre turizmus a tieto dve krajiny su turisticky dost spropagovane a zname.

Zobrazujú sa príspevky 2 - 1 cez 2 (z 2 celkovo)

Pre odpovedanie v tejto téme sa musíte prihlásiť.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií