www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

XL Enduro Cup 2015 + Piliscsev

autor: Haro007, 17. 3. 2015, Diskusia k článku (počet reakcií: 10) XL Enduro Cup 2015 + Piliscsev

S radosťou oznamujem XL komunite, že v sezóne 2015 spúšťame prvý ročník šampionátu pre veľké endurá. V jeho zrode majú prsty Awia, Lanďal a ja. Seriál bude pozostávať zo štyroch pretekov na uzavretých tratiach. Ak dá Boh, v budúcnosti pribudnú navigačné zápolenia.

Moto nostalgia za starými dobrými časmi má rôzne podoby. Niekto zbiera obrázky, iný informácie a ďalší veterány. Našťastie nemálo jazdcov na poctivých endurách (rozumej na ťažkých kravách) dodnes s radosťou jazdí, či dokonca preteká. Aj preto padol návrh na usporiadanie pohárovej, bodovanej súťaže na Slovensku, otvorenej pre celý svet. Mierne sme upravili kategórie, prebrali bodovanie a hotovo.

Nové kategórie:

Bodovaných bude vždy prvých 14 pretekárov danej kategórie, všetci ostatní dostanú jeden bod za dokončenie. Na konci seriálu víťaza určia počty zrátaných bodov. Nie je povinná účasť na všetkých podujatiach pre umiestnenie v celkovej klasifikácii. Malé motorky mimo kategórie nebudú do seriálu zarátané.

94

Termíny:

Oficiálne propozície uverejní stránka MotoRide. Septembrový Piliscsev Maraton sa do pohára nezaratúva. Bežné štartovné jednotlivých pretekov je bez navýšenia pre účastníkov seriálu.

Piliscsev 2015

Ako som bol písal v minulom roku, pokračujeme vo veselých pieskových stretnutiach v Maďarsku. Prvý pretek odštartujeme v termíne 1.5. – 3.5.2015 a ten druhý 11.9. – 13.9.2015. Budeme rešpektovať kategórie, plynúce z pravidiel XL Enduro Cup-u. Ale v Piliscseve si zajazdíme aj na ľahkých motorkách, pričom ich vyhodnotíme ako plnohodnotnú kategóriu. A tiež rozdelíme výkonnosť opäť na RACE a TURIST, pričom iba Race sú účastníkmi seriálu. Onedlho spustím registráciu na májový pretek. Trať, geniálny bufet a počasie už mám zajednané. Tým pádom iba čakám na Vás všetkých. Kua moc sa teším!

IMG_6830

Piliscsev Sand Race:

RACE:

TURIST:

IMG_8825

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií