www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Továrne a jazdci pred Dakarom 2014

autor: Haro007, 29. 11. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Továrne a jazdci pred Dakarom 2014

Nepotrvá to dlho a začne „náš“ vrchol sezóny. Dakar znamená vždy totálne nasadenie jazdecké a hlavne továrenské. Rozmiestnenie na šachovnici predstavuje kombinácia značiek a jazdcov. Na ročník 2014 sa chystajú všetci v nebývalom štýle. Dôkazom toho sú turbulencie v súpiske jazdcov v súvislosti so značkami, ktoré budú reprezentovať. Zjednodušene silní mierne oslabili a slabí posilnili. Ale zostalo pravdou že v popredí sa vyskytujú tie isté mená, pretože vrcholných pilotov nie je na svete veľa.

V plnej továrenskej podpore pôjde zopár vyvolených, ostatní majú polotovárenský a prípadne (väčšinou) rýdzo súkromný kapitál. Podľa abecedy sa zúčastnia fabriky Gas Gas, Honda, KTM, Sherco a Yamaha. V nejakej polopozícii je po zrušení Husqvarny Speedbrain, figurujúci na zozname ako samostatná značka. No všetci vieme, že to nie je továreň, ale finančne preplatený sponzor. Husqvarna, Kawasaki a Suzuki sú iba v pozícii privátnych aktivít samostatných jazdcov.

auto-moto-rally-dakar-stage5_600_33356063_0

Nasledujúce články budú pojednávať o rovnováhe síl v štartovom poli a o zmenách v aktuálnej viazanosti jednotlivých jazdcov k značkám. A že to boli zmeny poriadne, to si píšte, pretože nezostal kameň na kameni. Pokiaľ sú rošády v nosičoch vody, prípadne v „B“ kategórii, ktorá nie je tak finančne podporovaná, nebudeme sa tým zapodievať. No je dosť námetov vo sfére TOP jazdcov a preto napíšem hlavne o nich. Presuny pred nastávajúcim ročníkom boli najvýznamnejšie za posledných 10 rokov.

Sú vlastne iba tri témy na rozoberania. v prvom rade je pomer síl v KTM, ktorá výrazne oslabila odchodom Despresa a tragickou smrťou Caselliho. Naopak Yamaha posilnila príchodom Despresa. Honda vybudovala úplne nový tím a konečne začali vážne brať Dakar aj Gas Gas a Sherco. Máme sa na čo tešiť.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií