www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Sand Rally 2012

autor: Haro007, 30. 1. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 3) Sand Rally 2012

Ako sme avizovali na Romania Baja, na jar 2012 chystáme už 3. ročník zápolenia na záhoráckom piesku pre ťažké endurá. Najpodstatnejšou zmenou bude pretek na 3 lokalitách v priebehu 2 dní.

Vždy je čo vylepšovať, aj naše obľúbené pretekanie, ktoré považujeme za motorkársku „spoločenskú“ udalosť. Rumunsko nám jasne zasignalizovalo, že je správna cesta usporadúvať podľa možnosti viac denné preteky. Keď už meriame dlhú cestu na podujatie, nech si ho náležite užijeme. Pri pohľade do kalendára sa táto možnosť núka na prelome apríla a mája 2012. Vlastne tradičný termín. 28.4. je sobota, 29.4. nedeľa a hneď utorok deň pracovného voľna 1. máj. Je reálny predpoklad, že všetci normálny ľudia z oboch strán rieky Moravy to budú považovať za nepísaný povel k uplatneniu predĺženého víkendu.

A tak začal nekonečný rozhovor s ochranármi, lesákmi, poľovníkmi, občanmi, jeleňmi, lastovičkami, hríbmi a so všetkým živým na Záhorí. Aspoň tak to vypadá. Nakoniec sme z nádejných lokalít boli vyhnaní a skončili sme ako obvykle na uzavretých tratiach, v Borskom Mikuláši dokonca s výnimkou (ale vďaka aj za to). Zrejme safari v Keni je úplný prd voči borovicovým lesom na piesku. Aspoň toľko chránenej zveri by sa tu malo preháňať: od muchy tse-tse po mamuta šecko!

V piatok poobede 27.4. sa zídeme na známej CC trati v Malackách, kde bude paddock preteku. V tento deň prebehnú technické prebierky a nemeraný tréning. A nesmelé zoznamovanie sa s bufetom.

V sobotu sa hromadne presunieme do CC trate v Borskom Mikuláši (vzdialená cca 35km), kde pojazdíme celý deň v oboch smeroch a v mnohých kolách, so štartom v pohode jednotlivo. V prípade namotanie dlhšej trate so štartom hromadným. Našťastie sa uskutočnia 2 preteky v marci a trať bude nádherne pieskovo rozbitá. Na koniec dňa tradične pošprintujeme, vo finále vylučovacím spôsobom. Večer návrat a vyhodnotenie šprintu.

Nedeľné dopoludnie zasvätíme motokrosu v mastodontnom prevedení. Opäť vyštartujeme na externú lokalitu, na 20km vzdialenú krosovú trať s hlinito piesčitým povrchom. Vychutnáme si bubnové rovinky, lavice aj tobogány, štarty znovu jednotlivo. Popoludní vypukne veľké finále v Malackách. V hromadných štartoch podľa kategórií a priebežného poradia si užijeme adrenalínu a priamych súbojov do sýtosti. Večer klasika – vyhlásenie celkových výsledkov po kategóriách, utužovanie priateľstiev po hranicu 2°%, aby sme sa v pondelok vládali vrátiť domov.

Zabezpečenie sa tiež dostáva na vyšší level: k toy-toy pribudne barel s pitnou vodou, bufet a muzika je samozrejmosť, rovnako servis chalanov z X-FUN MOTO. Tí čo pravidelne na sebe makali nebudú ľutovať. A jazdci s tlmičom riadenia sa vopred môžu tešiť. A aby sme nezabudli – meranie bude s časomierou.

Kontaktný článok pribudne mesiac pred pretekom na Motoride a Advriders súčasne, registráciu zabezpečí Motoride (aj teraz diskusiu).

Tešíme sa na Vás!

Enduro Club Malacky – usporiadateľ
X-FUN MOTO – technická podpora
MotoRide.sk – mediálna podpora
AdvRiders.sk – mediálna podpora

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií