www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

POZVÁNKA NA SAND BAJA 2013

autor: Haro007, 23. 3. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 4) POZVÁNKA NA SAND BAJA 2013

Konečne nastal čas napísať niečo o toľko očakávanom preteku na piesku. Administratívne záležitosti sú pred uzavretím, trate a priestory vybrané a odsúhlasené. Preto mám tú česť pozvať všetkých na XL Sand Baja 2013 na Záhorie.

Kedy a kde

12.4.-14.4.2013 sa stretneme v Malackách u Vlada Ružičku na známej trati miestneho Enduroklubu, kde bude bivak preteku. V piatok 12.4. prebehnú napoludnie prebierky. Popoludní sa už jazdí nemeraný prológ. Sobota 13.4. je celá zasvätená jazdeniu po pieskoch mimo Malaciek. V nedeľu 14.4. budeme dopoludnia ešte  intenzívne pretekať, popoludní všetko vyhodnotíme a poberieme sa domov. Trojdňové zápolenie bude atraktívne a náročné, to sľubujeme.

Kategórie

Rozdelenie vo vynovenom šate ponechá na jazdcovi kde sa prihlási. Pred rokmi sa partia Čechov a Slovákov podobala na veselý húf na ťažkých endurách nadržaný jazdiť rally a podobné súťaže. Časom výkonnosť a nasadenie rozdelila skupinu na vážnych pretekárov a príležitostných hobíkov. Bolo obtiažne nachystať trať vyhovujúcu všetkým, napríklad aj v Rumunsku. Čo niekomu bolo málo, inému sa zdalo priveľa. Preto som prikročil k základnému rozdeleniu pretekárov podľa výkonnosti.

Kategória TURIST názvom napovedá že trate a kilometráž zodpovedajú menej skúseným jazdcom v teréne, nie však neskúseným. Je určená pre všetkých začiatočníkov a pokročilých, pre dobrých jazdcov ale bez ambícií, či pre dobrodruhov hľadajúcich svoje možnosti na mastodontoch. Trate budú v presunoch a nemeraných terénoch totožné s vyššou kategóriou (tu podstatne menej km), no merané špeciály výrazne odlíšime. Tie postavíme tak, aby síce jazdci nemali nič zadarmo, no s ohľadom na ich možnosti a stroje.

Naopak kategória RACE je pre zanietených a skúsených strelcov. Náklad kilometrov, ťažký test a celková skladba Baja preverí ich kondíciu a techniku. Dobrý jazdci by to mali dať aj na GS-ku, ale fakt tí dobrí.

Turist aj Race rozdelíme na obvyklé skupiny podľa objemu: 1V 600, 2V do 800 a 2V nad 800. Motorky pod 600 kubíkov pripustíme na súťaž v obmedzenom počte, bez nároku na vyhlásenie a odmenu (čas sa im merať bude).

Pre spestrenie a prilákanie menšinových záujemcov vyhlásime aj triedu Hroch (moc ťažké endurá) a Dedo (jazdci nad 45 rokov).  Tu sa hodnotí bez rozdielu objemu pre Turist a Race zvlášť.

_MG_1422

Pretek

V piatok po prebierke dostanú jazdci za úlohu nemerane absolvovať niekoľko okruhov v Malackách. Turisti málo a Race viac. Jediným kritériom je ich absolvovanie. V prípade poruchy a pádu je dovolené prerušenie jazdy a následné dokončenie v plnom počte predpísaných kôl.

V sobotu skoro ráno vyštartujeme do cca 40km presunu po asfalte. Možno podľa mapy, GPS, itíku… Ako stihneme pripraviť tak bude. Presun je časovo neobmedzený, ale s pevne stanoveným štartom. Nasleduje veľký okruh po vojenských lesoch a pieskových cestách. Turisti najazdia pod 50km, Race niečo nad 150km. Nebude sa jazdiť na čas ale na časový dosť prísny limit. Preto jazdci nemusia ísť naplno, ale ani sa nemôžu flákať. Všetok čas nad limit sa pripočíta ako penalizácia. Každému musí vystačiť palivo, nebudeme ho poskytovať. Niekoľko kilometrov ďalej bude otvorená čerpačka. Popoludní sa odohrá enduro test. Turisti na pieskovom okruhu s priemernou náročnosťou, Race v hlbokom a ťažkom piesku s poriadnym nákladom kôl. Ráta sa celý čas po dokončenie, celkový čas bude limitovaný. Počas celého dňa sa pripúšťa pomoc vzájomne medzi pretekármi. Večer nastane iba presun po asfalte do Malaciek a guláš.

Nedeľa opäť začne skoro ráno asfaltovým presunom. Zopakujeme si enduro test zo včerajška s miernymi zmenami a popoludní po návrate dáme kapustnicu, vyhlásime víťazov a poberieme sa do otravnej civilnej reality.

Značenie tratí pomocou šípok, pások, máp a GPS ozrejmíme v rozpravách. Jazdci neklasifikovaní v predošlom dni môžu pretekať aj na druhý deň, iba sa nevyhodnotia.

Registrácia

Spustíme ju cez Veľkonočné sviatky na tejto stránke. Okrem vyplnenia kolóniek budeme požadovať aj peňáze alias lóve. Za trojdenný pretek, kempovanie s hajzlíkmi a pitnou vodou, za guláš a podobné oné, za sanitku, za čipovú časomieru a celú organizáciu a za všetko ostatné pošlete cca 75€ (ešte upresníme, bude SK aj CZ účet). Sprievod pretekárov neplatí nič. Náhodní účastníci prespiaci v kempe zaplatia symbolické všimné. Kto nezaplatí včas musí rátať s vyšším štartovným priamo v bivaku.

Bufet v kempe sa v sobotu presunie na trať, celodenné jazdenie sa nedá zvládnuť bez kofoly a klobásky. Triede Race odporúčam použitia camelbakov a prípadne energetických tyčiniek. Bude ich treba. A tiež strelci s malými nádržami musia pribaliť bandasku.

Na registráciu bude napísaný oficiálny článok s presnými informáciami, kategóriami a s inými údajmi. Rátajte s tým, že Race MUSIA mať plnohodnotné krosové chrániče, Turistom stačia integrované v odeve.

Haro a Vlado

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií