www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Piliscsev pred znovuzrodením

autor: Haro007, 27. 6. 2020, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Piliscsev pred znovuzrodením

Maďarsko je pre motokrosárov z juhu Slovenska zasľúbenou zemou. Dostatok udržiavaných tratí kúsok za hranicou láka pravidelne mnoho z nás poriadne si zajazdiť. XL moto komunita určite s nostalgiou spomína na jedno zo stredísk, kde sme sa stretli na mnohých pretekoch – na Piliscsév. MX trať a enduro areál v poslednej dobe mierne stagnoval, čomu prispela aj akože pandémia. Tak sa stalo, že majiteľ prenajal (zatiaľ nepredal) stredisko novému záujemcovi.

A začali sa diať veci. Motokrosová trať je už dlhší čas odstavená. Dôvod: budovanie systému na polievanie trate, stavba nových lavíc a čiastočná zmena trasy. Okrem toho robia poriadok s náletovou zeleňou, pre ktorú nebolo na trať riadne vidno. Dočasne jazdíme tréningy na svahu naľavo od MX okruhu. Nový správca dotiahol aj adekvátnu techniku na udržiavanie povrchu a opravovanie a budovanie jednotlivých prvkov trate. Preto bude možné upraviť a nachystať širokú trať aj v enduro sekcii. Hotovo by malo byť v druhej polovici júla 2020.

Vzhľadom k uvedeným faktom zazneli úvahy o usporiadaní poriadneho XL rally zápolenia v Piliscséve. Po úpravách by bolo možné nachystať niekoľko kilometrový okruh pre XL motorky, nabádajúci poriadne potiahnuť za plyn, umožňujúci bezproblémové predbiehanie a zároveň vylučujúci príliš „trialové“ jazdenie. Ak k tomu pridáme spackanú pretekársku sezónu 2020 s úplnou absenciou športových moto akcií, je takmer povinnosťou spáchať poriadne preteky spojené so stretnutím kamarátov v jednej stope. Snáď sa zadarí skôr, ako chytráci vymyslia novú vlnu nosenia náhubkov a sedenia doma na riti. A možno niečo nachystáme aj pre MX maniakov.

Text a foto: Haro

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií