www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Bučkova Motoškola Racing 99

autor: Haro007, 25. 8. 2018, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Bučkova Motoškola Racing 99

Lietanie s Bučkom

Tomáš Bučenec, alias Bučko, je v motokrosovej komunite známe meno. Bývalý úspešný reprezentant Slovenska dnes odovzdáva skúsenosti záujemcom o MX umenie na pravidelne organizovaných kempoch s názvom Motoškola Racing 99. Radí začiatočníkom aj špičkovým pretekárom, deťom aj dospelým.

Tak tomu bolo aj počas predposledného júlového víkendu v moto parku v Trenčíne. 25 účastníkov po obhliadke trate, preloženej odborným výkladom, začalo v sobotu ráno jazdiť. Bučko rozdelil trať na sektory, analyzoval jazdy, predvádzal a radil. A tak povetrím lietali malé detičky…draví sopliaci…odvážne slečny…pubertiaci…mladí muži…a jeden starý koreň. S postupujúcim časom čoraz vyššie, ďalej a rýchlejšie. A bez pádov.

Večerné premietanie a komentovanie jázd pomohlo nedeľnému pokračovaniu. To už každý vedel, kde má medzery. Na druhý deň opäť tony prachu, litre potu a napredovanie. Posúvanie vlastných limitov ide najlepšie v kombinácii skúseného, inteligentného a zábavného inštruktora. Tomáš je toho dôkazom. Už sa nečudujem, prečo máva „vypredané“. Preto. A práve preto sa najbližšie zúčastním na jeseň zase.

Enduro s Bučkom

Aký je postup pri nákupe cestného endura? Ak má jazdec niečo závodne či hobby odjazdené, vie do čoho ide. Alebo je odchovancom asfaltu a fanúšikom ťažkých endur a jedno si proste kúpi. Tu začne problém: ako na ňom jazdiť, čo si možno dovoliť na hrochovi na dvoch kolesách? Tak sa stalo, že KTM Bratislava ohlásila Bučka na inštruktáž do enduro školy, pretože jej záleží na bezpečnosti a spokojnosti majiteľov oranžových strojov.

Spojenie prinieslo ovocie a odteraz nie je problém pre majiteľov enduro motoriek, pre čerstvých držiteľov vodičáku, prípadne pre záujemcov o jazdu v teréne začať jazdiť pod odborným vedením profi inštruktora. Začína sa od základných pokynov a zručností, pretože účastníci často nemajú žiadne skúsenosti s jazdou mimo asfaltu. O to väčší býva progres po dvoch dňoch intenzívneho učenia a tréningu.

Záujemcom a sviatočným jazdcom odporúčam sledovať stránku KTM BA, Bučkov facebook, prípadne tento web, tam budú uverejňované ďalšie termíny a možnosti registrácie. Stretneme sa v prachu a v blate!

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií