www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Maťo Benko – o všetkom možnom

autor: Haro007, 9. 10. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Maťo Benko – o všetkom možnom

Po Greece Rally 2021 som požiadal Maťa o rozhovor na tému najbližšej budúcnosti jeho rally pretekania.

Maťo:

„Vrátim sa na chvíľu k Greece Rally ja k zopár úsmevným momentom. Spomeniem ich letom svetom:

K jazdnej pohode mi pomohla nová KTM EXC500, výborný stroj. Menej v pohode dopadol test tvrdých pneumatík a miusov. Mizerná priľnavosť, neustále šmyky a neistota ma sprevádzali počas celej rally. Našťastie to vykúpili výborne namotané trate s minimom presunov. Toľko ku Greece.

Teraz nás čaká výrazná príprava pred Dakarom, pretože Eco Race zase nejde. Jej neoddeliteľnou súčasťou je účasť na Rally du Maroc, kde sa predstavia aj hlavné továrenské tímy. Možno zostaneme so Števom ešte jeden týždeň v Maroku na tréning v dunách.

Továrenskí paliči sú už takmer pol roka v Dubaji a jazdia do nemoty po púšti podľa roadbookov. Keby Števo mal možnosť takto trénovať, už by Dakar vyhral aspoň 3-krát. My sa pokúsime o krátky pobyt na tomto mieste buď samostatne v decembri, alebo priletíme skôr pred Dakarom. A potom nasleduje „nenávidená“ rally so vstávaním o tretej ráno. Pokúsim sa ju tento raz dokončiť, hádam to zrastená noha vydrží. Už môžem zopár metrov pobehnúť, tak aký problém?!

A potom, na jar, pozývam všetkých na Olympia Rally ako prípravu pred Albániou. Nech konečne tromfneme hromadnú účasť Čechov. Ambasádorom bude Števa Svitko, myslím to naozaj vážne!“

Text: Haro, foto: Matteo Longobardi

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií