www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Intercontinental Rally 2014

autor: Haro007, 16. 1. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Intercontinental Rally 2014

Jednou z rally jazdených po stopách pôvodného Dakaru je Intercontinental Rally. Ročník 2014 je 4. v poradí. Opäť vedie zo Španielska z Almerie, cez Maroko pozdĺž alžírskych hraníc, prejde Západnou Saharou do Mauretánie a potom do Senegalu. Celkovo meria niečo pod 6.000km.

route

Trasa v Maroku značne kopíruje trasy z predošlých ročníkov. Zmeny nastávajú v Mauretánii a Senegale, hlavne pre minulý rok nezvládnuteľné sypké duny pre väčšinu účastníkov. Spolu 14 etáp s cieľom pri Ružovom jazere. Inak trasy bývajú krásne a namáhavé a sú zastúpené všetky možné druhy povrchov.

V tomto roku sa osobne nezúčastňujem, chystáme veľký tím na rok 2015. Snáď sa všetko podarí. Našťastie sa na skusy vybrali chalani zo Slovenska na quadoch. V tíme ŠTVORKOLKY POPRAD jazdia traja pretekári a sprievod zabezpečujú dvaja členovia. Prihlásení sú do kategórie Race Lite, teda pôjdu prvých 6 etáp na území Španielska  a Maroka s dĺžkou okolo 2.500km. Tieto etapy sú krajinne najkrajšie s úžasnou rozmanitosťou terénov a povrchov. Takže chalanov čaká riadny zaberák.

WP_000862

Na štvorkolky menovite sadnú Maťo Špirko z Popradu, Milan Dobák z Liptovského Mikuláša a Matúš Pavlík z Hlohovca. Všetci na Canamoch Outlander (1x 800 a 2x 1.000). V pikape ich doplnia Ivan Oravec z Liptovského Mikuláša a Ivan Antoška z Detvy.

WP_000863

Na čoraz známejšiu rally sa vybrali na skusy, bez výrazných ambícií. Ale to poznáme, všetko sa zmení na trati. Plus som pretekárom odporúčal pri radení, aby za plyn predsa len ťahali. Pretože neskoré príchody do bivaku znamenajú aj málo času na servis a odpočinok. Nemám inak o skúsených chlapov strach, naľahko precestovali na quadoch kus Ázia a tiež Afriky. Akurát idú posunúť cestovateľské skúsenosti o level vyššie. Držíme im palce! Po návrate sa samozrejme povenujeme ich zážitkom na ICR 2014.

Text: Haro, foto: Štvorkolky Poprad

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií