www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – Hero

autor: Haro007, 29. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – Hero

Hero a Honda sa rozhodli v tomto ročníku zahaliť všetko do rúčka tajomstva, takmer nevydávajú žiadne oficiálne správy a problémom je dopátrať sa niečoho. Pripomína mi obchodnú taktiku nemenovanej talianskej značky. Keď potreboval zákazník v autosalóne základné údaje a približnú cenu, díler mu s tajomným úsmevom pošepol, že neskôr mu to pripravia. Chuji.

Japonsko indický projekt potrebuje pred domácou miliardou obyvateľov zviditeľniť značku, aby sa naplnilo nemo značky. Obrovskou stratou bola smrť obľúbeného Paoala Goncalvesa (PRT), tem bol na vrchole síl a možností vybojovať pre Hero minimálne pódium.

Hero zbrojí do útoku a vyráža na Dakar 2023 so štvoricou pretekárov, fakt sila. Vsadili na kvalitných jazdcov, lenže top kvalitka neleží niekde na chodníku. Minulý rok riešili narýchlo zmeny v tíme pre rôzne zranenia, teraz chcú udrieť v plnej paráde. A motorečka je krásna…

Manažérom nie je nik iný ako legendárny Wolfie Fischer, ktorý viedol postupne rally tím Husqvarnu (ešte pod BMW), Hondu a teraz Hero. Je vážnym profíkom a Indovia zistili, že sami prd zmôžu. Wolfie patrí k típkom, čo všetkých poznajú a všetko vedia.

Ross Branch (BWA) je skúsený jazdec z Botswany, povyhrával v Južnej Afrike čo sa dalo. Ide na 3. Dakar, v roku 2020 vyhral 2. etapu. Je jednotkou tímu a má na top 10.

Joaquim Rodriguec (PRT) to vlani v nadupanej konkurencii dotiahol na 14. miesto a vyhral 3. etapu. Predošlá Dakary bol niekoľko krát v top 10, takže môže pomýšľať ba slušný výsledok.

Franco Caini (ARG) vlani vynechal pre zranenie. Z 5 Dakarov 3 nedokončil, zvyšné 2 dotiahol na 8. miesto celkovo. Takže potenciál je, len ho nepremrhať.

Sebastian Buhler (DEU) ide s Hero po tretí krát. Nie je známym pretekárom, ale získal 2-krát top 20.  Aj on vlani vynechal pre zranenie, teraz vypadá byť OK.

Text: Haro, foto: internet

 

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií