www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

BMW F800GS (Dufino)

autor: Haro007, 15. 2. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) BMW F800GS (Dufino)

Jan DUFINO Dufek je známy český cestovateľ a amatérsky rally pretekár v jednej osobe. Okrem iného vykonal úžasnú cestu do Mongolska juhom s návratom severom po vlastnej osi. Aby sa mohol venovať obom záľubám potreboval spoľahlivý motocykel s možnosťou úprav na športové jazdenie. A toto spĺňalo práve Bávo. Aj na Intercontinental Rally 2013 sa pohyboval v prvej desiatke, čo svedčí o kvalitách stroja a jazdca.

dufino-07

Dufino: “ Na mé BMW F800GS je asi nejpodstatnější změna podvozku. Zadní tlumič s pružinou je Ohlins s plne nastavitelním odskokem a kompresi. Vpredu mám strední třídu Bitubo Cartrige.

dufino-05

Další investicí jsou nová sada kol s tvrdšími ráfky Excel a hlavne vzadu 18″ kolo – z toho dúvodu má zadní tlumič nastavitelnou délku, jinak múže kolo škrtat o podběh.

dufino-09

Dále jsou to ochranné kryty motoru a kolen, klasika padáky a dvě GPS navigace.

dufino-04

Pak molitanové filtry na vzduch s rukávy sloužící jako predfiltr. Nesmí chybět tlumič řízení RallyePro.

dufino-06

Také řetezovou sadu mám více do síly – vpredu 17 zubové kolečko a vzadu 47 zubová rozeta. Na motoru nejsou žádné změny, ten má výkonu dost.“ (Iba dopĺňam, že nádrž zostala v pôvodnej kapacite a na nosiči bývala vzadu pripútaná plochá červená bandaska s rezervným benzínom.)

Text: Dufino, Haro   foto: Haro

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií