www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Ako ďalej?

autor: Haro007, 26. 11. 2017, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Ako ďalej?

V poslednej dobe priaznivci stránky Advriders.sk nemali veľa dôvodov na spokojnosť a radosť. Málo článkov a novôt zrejme nenadchlo nikoho. Preto nastal čas na informácie ohľadne budúcnosti.

Začnem od seba. Vzhľadom na nemožnosť napredovať v jazdeckých zručnostiach na rally motorke mi nezostávalo nič iné, ako skúsiť poctivo trénovať na ľahkom stroji. To viete, na 100kg stroji je ľahšie pokúšať limity ako na 170kg opache. Preto som začal pretekať motokros, samozrejme so všetkou vážnosťou. Tým pádom obmedzujem slovenské rally jazdenie na minimum a orientujem sa v tomto smere iba na Afriku, ako peňaženka a sponzori dovolia. Zmenu neľutujem, odkedy sa naháňam na Slovenskom pohári a Scrub seriáli, odvtedy som rýchlejší aj na Rally Replike.

Okrem toho osud občas prináša zmeny, kopance a zásadné rozhodnutia. Na jednej z križovatiek života bolo nutné prijať smerovanie, ako fungovať v rámci organizovania podujatí a pretekov. Myslím, že pre amatérsku rally komunitu na Slovensku som urobil viacej ako dosť. Článkami, organizovaním pretekov a nakoniec aj prelomovou účasťou na Intercontinental rally v Afrike. Lenže už sa všetko točilo okolo toho, čo treba napísať, vybaviť, potvrdiť, čo pre chalanov urobiť, tamto a hento… Povinnosti začali prevažovať nad radosťou a rodinou. A to je na chuja.

Preto už nebudem pokračovať v organizovaní Piliščévu. Netreba sa obávať, prvé preteky sezóny budú v kalendári aj naďalej. Rohlík a spol. preberajú žezlo a nemám najmenšie pochybnosti o ich účinkovaní. Nakoniec, aj vo Veszpréme ma nahradili výborne. V prvý májový víkend 2018 je termín zahovorený. A z pozadia, samozrejme, pomáhať budem. Aj trať je už vymyslená a vylepšená.

Okrem toho Atilla kúpil nový traktor na úpravu trate a veľa si od neho sľubuje. Pri poslednom tréningu v sobotu mi ho hrdo ukazoval a upravoval disky pre lepšie použitie. Ati sa nestratí. Trať bola výborne upravená a tak 7 Slovákov krúžilo odušu spasenú. Teda ak rátam medzi bryndziarov aj Ričiho Kubu. Števo Svitko nám zase ukázal ako vie a my sme zistili, ako nevieme. Kua!

Keďže sa blíži Dakar a aj iné novoty ma kvária, napíšem o všetkom čo najskôr. Aj o zákulisných a overených správach. Možno ma opäť pobaví diskutér na Motoride, spochybňujúci pravdivosť a serióznosť zdrojov. Ako ľahko sa žije nevedomcom a hlupákom.

Berte tento kratučký článok, ako návrat strateného Mahátmu. Do skorého videnia!

(Ešte posledné info: na Intercontinental 2018 nejdem, sekli sa peňáze, peniaze aj peneži.)

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií