www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Telenovela na bľutie

autor: Haro007, 15. 5. 2015, Diskusia k článku (počet reakcií: 5) Telenovela na bľutie

Blá-blá-blá, bla blááááá blá Afrika Twin, bla bla BLÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Keď Honda pred týždňom opäť potvrdila už veľakrát potvrdené a znovu neukázala 100 krát neukázané, mnohým sa zdvihol žalúdok. Nekonečné predstavovanie modelu, ktorý je už dávno funkčný, o ktorom sa v kuloároch vedia všetky technické detaily, lezie postupne moto verejnosti na nervy. Túžobné očakávania sa menia čudnou politikou Hondy na paródiu. Mnoho vyznávačov pôvodnej Hondy XRV už nevydržalo čakať a kúpili motorky u konkurencie. Tí cestovnejšie zameraní u BMW a u Yamahy, ortodoxnejší v KTM.

CRF1000LAfricaTwin1

Je jasné, že nová Afrika nebude výstrelom do prázdna. Po ukončení výroby LC8 niet na trhu skutočného veľkého endura. Preto pri dodržaní nekonečných sľubov o motorku záujem bude. No potencionálni kupci nebudú čakať do nekonečna a začnú nakupovať inde.

CRF1000LAfricaTwin2

Honda najnovšie sväto sväte sľúbila začiatok predaja na jeseň 2015. Notoricky známe údaje o paralelnom dvojvalci, o 21“ a 18“ kolesách, o voliteľnej dvojspojke a podobne doplnila niektorými neoverenými údajmi. Suchá váha 190kg, výkon 109 koní, krútiak neznámy, zdvihy pruženia 250mm vpredu aj vzadu. Šikmooký páni opäť obhajujú paralelný dvojvalec ako ekonomický pri výrobe, jednoduchý pri oprave a šetriaci miesto za valcami pre umiestnenie elektroniky a podobných hovadín. A samozrejme spomínajú zašlú a terajšiu dakarskú slávu.

Dual_Clutch_Transmission

Yamaha dosť skúšala trpezlivosť publika odmotávaním handričkami zahalenej, tuho off ladenej motorky. Po vypľutí hrocha výborného na cestovanie, no nie nasledovníka skutočnej Superténéré, je dav fanúšikov ťažkých endúr obozretný. Nechystá sa podobný odžub? Čiastočné pohľady na nový model nadchli málokoho. Nekonečná telenovela má už toľko pokračovaní, že podozrievam honďácky manažment o angažovaní tureckých scenáristov.

TrueAdventure1

Čo nám z toho vyplýva? Nič, iba ďalšie letargické čakanie na splnenie polo prázdnych sľubov. Rád by som novú Afriku vyskúšal, no neviem či sa toho kua dožijem.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií