www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Technika na IR 2015

autor: Haro007, 17. 1. 2015, Diskusia k článku (počet reakcií: 6) Technika na IR 2015

Intercontinental Rally 2015 o pár dní začína a ja konečne balím a kompletujem všetky potrebnosti. Ako vždy, najviac pozornosti venujem technike, potom žrádlu a potom handrám.

Motorka je zrepasovaná v KTM BA po technickej stránke totálne. Pruženie sme s Farynom postupne ladili a ladili, až je v stave úplne fajnovom. Motor má okrem pomenených súčiastok hlavne poladený karburátor. Dôsledné vyčistenie, pretryskovanie, zmena hladiny v plavákovej komore a prestavenie akceleračnej pumpy spôsobili nové správanie sa agregátu. Ide úplne odspodku, aj pri pridaní z nízkych otáčok nezakašle. Stred je silnejší a hore viacej ide za plynom a do otáčok. Fakt nečakané. Faryn po tomto všetkom ešte raz prekontroloval mašinu, podoťahoval a označil matky.

ktm 699

Plasty poctivo, až puntičkársky poopravoval a vylepšil Jano Jašterica Maukš. A sú aj novo nastriekané. Preto prosím ctených čitateľov, aby si dobre obzreli motorku na obrázkoch. Lebo po návrate z rally pohľad nebude tak vábny, skôr naopak. A konečne môžem naplno využiť kapacitu dvoch kaslíkov pri motore. Jašterica ich dokonca aj utesnil proti vode.

ktm 698

Obuté sú Mitasky. Vpredu použijem iba C21 s červenou, stredne tvrdou zmesou. Vzadu podľa charakteru etapy E09 Rally, alebo Rock Rider.  E09 som pôvodne tiež chcel v stredne tvrdom vyhotovení, no v Mitase iniciatívne upiekli viac lepivé „zelené“ plášte. Tie skôr pasujú na ľahkú motorku Števa Svitka, mne treba gumy pevnejšie a tvrdšie. Dúfam že na vypaľovákoch nepoodletujú štuple. Tak som pribalil aj jednu zadnú S12. Spolu s obutými 14 plášťov a 10 miusov. Beriem tiež náhradný motor a plno súčiastok, olej na výmenu, vzduchové a olejové filtre.

ktm 694

ktm 701

ktm 703

Na motorke ponesiem dva Garminy, malý vercajch, sadu skrutiek a matiek, lepidlo na kov, náhradné páčky, poistky…ako vždy v Afrike. Na začiatočných etapách aj 15 ročné nepremoky, používané v horách, na bicykli, na lyžiach a na motorke. A návleky na riadidlá pri rannom mrazivom presune. V dunách Mauretánie pribudnú na KTM-ke zase náhradné lamely a určite 4 litre vody v zadných nádržkách.

ktm 696

Prilba asi ešte jeden pretek vydrží, lepiaca páska robí zázraky. Aj do čižiem teraz menej fúka a tečie. Ale úplne roztrhané nohavice a rozpadnutú korytnačku sa pokúsim kúpiť nové. Nové rukavice a okuliare (som si) mi priniesol Ježiško. Ostatné snáď na mne prežije.

ktm 702

Dodávku nakladáme v utorok a odlietame v piatok 23. januára. Denné reporty, prípadne neskôr iba správy či žijeme a kde sme, objavíte na tejto stránke a na novej motorkovej webke www.fullgas.sk . Už nech len Maťo s Danom stihnú vyležať chrípku a môžeme vyraziť. V Maroku má byť zimšie ako obvykle, v Mauretánii naopak teplo nahovado. Hlavne aby po nás nestrieľali namotivovaní chlapci z Kalašnikovov. Držte nám kua palce!

ktm 704

ktm 691

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií