www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Taddy na Abu Dhabi Desert Challenge 2013

autor: Haro007, 19. 4. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Taddy na Abu Dhabi Desert Challenge 2013

Čerstvo skončená rally, započítavaná do seriálu Majstrovstiev sveta priniesla množstvo zaujímavých faktov a výsledkov. Najvyrovnanejšie výkony podával počas celého zápolenia Sam Sunderland a až do konca viedol. Nakoniec ho na tretie miesto odsunula penalizácia v podobe 10 minút za technickú chybu. Roztrpčený Sam musel prenechať víťazstvo Marcovi Comovi. Na druhé miesto sa posunul Paolo Goncalves. Celá súpiska štartujúcich bola nabitá zvučnými menami. Nór Ullevalseter sa snažil popraviť pošramotené sebavedomie po Dakare 2013, Kubo Przygonski zase naberal ďalšie skúsenosti.

46906_v

Veľkým prekvapením bola účasť Taddyho Blazusiaka. Eso zo stajne KTM poznáme hlavne ako multivíťaza Erzberg Rodea a množstva súťaží Enduro X. Už dávnejšie presiakli na verejnosť informácie o Taddyho túžbe postaviť sa na štart Dakaru. Materská továreň však tieto snahy ignorovala a všetko zmietla zo stola. Rozčarovaný jazdec bol postavený pred pevnú hierarchiu so zadelenými jazdcami pre jednotlivé odvetvia moto športu. Duo Coma – Despres bolo na výslní a nikto si neprial boj vo vnútri KTM. Po odchode Despresa sa zrazu objavil na rally akoby na skúšku Taddy na továrenskej motorke. Je to náhoda, alebo sa konečne športové oddelenie zľutovalo a umožnilo štart aby mu zapchalo ústa? Alebo je to skúške pred možnými zmenami v čelných pozíciách továrenského rally teamu? Dohady a klebety sú rôzne, všetko ukáže čas. Jedno je isté: Taddymu sa súťaž páčila a celkovo skončil na 7. mieste. Možno začala Taddyho nová éra. Že sa jedná o supertalent potvrdila dnešná výhra na ďalšom kole Enduro X, iba niekoľko dní po rally.

Pri sledovaní videa je zjavný posun „týždňových“ rally od klasických vytrvalostných závodov smerom k dlhému motokrosu. Nová generácia jazdcov na ľahkých motorkách vyrástla na endurocrosse a baja a tomu zodpovedá jazdecký štýl. Tiež tvorcovia súťaží trendu nahrávajú relatívne krátkymi etapami s náročnými terénmi podporujúcimi agresívnu a riskantnú jazdu. Nuž svet sa zrýchľuje a rally tiež podliehajú snahe zintenzívnenia zážitkov, nahustených na krátky časový úsek.

7. Sam Sunderland (UAE) „Bol to naozaj dobrý týždeň pre mňa, ale včera som urobil veľkú chybu. Počas pejazdu som si pohovoril s mechanikom o mojom zlomenom výfuku v závode a po rozhovore s ním som zabudol prejsť záverečnými dvomi bránami. Stálo ma to desať minút trestu. Som naozaj sklamaný, ale to sú pravidlá. „

1.. Marc Coma  (ESP) „Som veľmi šťastný, že som vyhral. ??Ale ľúto je mi Sama, pretože bolo jasné, že bol najrýchlejším jazdcom v priebehu piatich dní, a zaslúžil si víťazstvo. Ale to sú pravidlá a musíme ich dodržiavať.“

RESULT_OV5_BIKES kopie

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií