www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Števo Svitko po Greece Rally 2020

autor: Haro007, 1. 9. 2020, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Števo Svitko po Greece Rally 2020

Po rally som písal Števovi, nech dohodnem rozhovor do článku. Ešte som nemal info od Peťa Rečičára o tom, čo sa vlastne stalo. Už viem. A tak ako každý, kto sa zopárkrát riadne rozsekal na pretekoch v neznámom prostredí v cudzine, ďaleko od záchrany, som si odtrpel každé slovo, ktoré náš bojovník napísal. Prečítajte si ich odpísané priamo z facebooku.

Štefan Svitko:

„Ahojte, veľa z vás mi píše ci som OK a ci som v poriadku tak odpoviem všetkým naraz. Som v poriadku a akurát som na ceste domov. Mal som pád a padol som na kamene a porezalo mi to stehno. Bolo to dosť hlboké tak som sa rozhodol že sa krížom pustím do bivaku. Vtedy som bol hlboko v horách 2000 vo výške metrov a vedel som že moc času nemám. Našťastie som po par kilometroch narazil na usporiadateľa kde sme ranu obviazali len izolačnou páskou nič lepšie sme nenašli. Asi po hodine cesty džípom ma zviezli do dediny kde ma už čakali záchranári zo sanitkou, tam ma ošetrili a valili sme do nemocnice ďalšiu hodinu. Najhoršie mi prišlo keď mi to začali zošívať a to už mam čosi za sebou! Od bolesti som skoro odpadol a až keď som im povedal že ma ide odstrihnúť tak ma ponapájali na prístroje a dali kapačku, hneď sa uľavilo. Plátali ma hodinu a potom som prešiel rontgenmi a ctc-kom ci to nemám aj čosi zlomené. Chvála bohu nie a tak som čakal kedy ma pustia, čo vôbec nechceli pretože sa mi krútila hlava a bolo zle, pretože som stratil trosku krvi. Nemocnica je pre mňa utrpenie takže som podpísal reverz a chalani z teamu prišli po mňa. Týmto chcem poďakovať chalanom v teame za celý servis a Maťovi že všetko vybavil a vytiahol ma z nemocnice a samozrejme že ma zobral už piaty krát po sebe so sebou. No nevyhrali sme, ale mame zas krásne spomienky aké krásne sú tie naše rally .Ani nevieš kde ti otrčí kopýtka…ale vždy si povieme že pri šachu by sa nám to nestalo. Takže chvíľu oddych a zas plyn!!!“

Tak to proste chodí, snáď si Štefan vybral svoj diel smoly teraz a na Dakare 2021 bude bez zranení a iných problémov. Ešte raz prajeme skoré uzdravenie.

Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií