www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Slováci odovzdali techniku na Dakar 2021

autor: Haro007, 3. 12. 2020, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Slováci odovzdali techniku na Dakar 2021

Od roku 2009 nosia prihlásení pretekári z Európy motorky, autá, kamióny a sprievodné vozidlá na predbežné prebierky do Francúzska. Na pobrežie Atlantiku do Le Havre, pokiaľ smeroval náklad do Južnej Ameriky a posledné dva roky do Marseille pri Stredozemnom mori, odkiaľ je po vode bližšie na Arabský polostrov.

Tento rok odovzdávali techniku až štyria motorkári: Ivan Jakeš, Štefan Svitko, Maťo Benko a Erik Vlčák. Bežne to býval kolotoč stanovíšť, pečiatok a buzerácií , rozdelený na dve časti: pri nakladaní v prístave a pred štartom v bivaku.

Covid pretvárka prináša väčšinou samé negatíva, no občas aj pozitíva. Jedno z nich sa dotklo Dakaru 2021. Tento rok úradný šimeľ asi dostal Coronu a na móle prebiehalo odovzdávanie „nekontaktným“ spôsobom. Rozumej rýchlo, jednoducho a bez zbytočného mudrovania. Letmá kontrola hŕby vopred vybavených papierov cez internet, odváženie naložených sprievodných áut a hotovo. Chalani ani nestihli nič nafotiť. Samozrejme, bez rúšok na hube a merania teploty sa teátro nezaobišlo.

Dobrou správou je aj to, že odovzdali všetci: Števo a Maťo spolu, Ivan zase s Erikom. V priebehu decembra pripravím rozhovory so všetkými. Prví dvaja menovaní práve cestujú na Arabský polostrov potrénovať na duny, Ivan pravidelne zarezáva na pieskoch Záhoria a Erik naberá sily v Zanzibare. Kocky sú hodené, už iba dúfať že príprava neprinesie zranenie nikomu z nich.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií