www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Red Bull Romaniacs 2013

autor: Haro007, 8. 7. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Red Bull Romaniacs 2013

Jeden z najťažších a dnes už kultových pretekov sa skončil. Päť dní trvajúci masaker skončil víťazstvom Grahama Jarvisa a tým prekonal trojnásobného víťaza Cyrila Despresa. Pretože sa mu to podarilo po štvrtý raz.

Preteky vždy začínajú „mestskou“ etapou na síce krátku vzdialenosť, ale veľmi obtiažnu. V prológu sa z roka na rok objavujú ďalšie nevídané výmysly a zákernosti na úkor účastníkov, no je divácky veľmi atraktívny. Tohtoročný si neviem dosť dobre predstaviť za dažďa. Dobrú formu naznačili Angličania a obsadili v poradí Bolton, Walker, Hemingway a Jarvis čelo jazdeckej svorky. Ale pretek je dlhý a o všetkom mali rozhodnúť nasledujúce dni v horách.

d_10474_800_600_90

V stredu bolo horúco, okrem toho jazdci aj blúdili. Mnohí jednoducho aj počas etapy skočili v komplet oblečení do rieky a potom pokračovali. Sucho síce mierne zvýšilo prejazdnosť terénom, no motorky aj pretekári nadmerným teplom veľmi trpeli. Jarvis sa najlepšie udomácnil na trati a dennú etapu s prehľadom vyhral.

Vo štvrtok odstúpil pre zranenie Cervantes, ale zároveň priznal aj totálne vyčerpanie. To hovorí za všetko. Po divokých prírodných prekážkach sa jazdci dopracovali k tým civilizačným a etapa končila na streche priemyselnej stavby v bani. Deň vyhral Walker pred Gomezom a Lettenbichlerom.

d_10641_800_600_90

Piatok sa ukázal ako najkritickejší. Trasa sa vracala cez hory smerom k Sibiu, začalo pršať no bolo zároveň horúco. Desivá kombinácia s klzkými skalami znamenala stop pre mnohých adeptov na dobré umiestnenie. Jarvis sa vrátil na čelo, nasledovaný Walkerom a Gomezom.

Aj posledný deň nezostal nič dlžný povesti rumunského extrem endura. Usporiadatelia majú nekončiacu škálu nápadov ako jazdcov ukonať, zlomiť, utopiť či uvariť. A pokaziť im motorky. Zábery z trasy prezentujú neuveriteľné prekážky a je obdivuhodné toto šialenstvo vôbec absolvovať. Nakoniec sa preabsolvoval ku konečnému víťazstvu Jarvis pred Gomezom a Lettenbichlerom. Vzhľadom k extrémnosti väčšina štartujúcich sedlala dvojtakty a obsah 300ccm je momentálne veľmi v kurze. Po vzhliadnutí fotiek a videí sa ani nečudujem.

d_10605_800_600_90

Je zarážajúce, že rumunské úrady každoročne umožňujú konanie Red Bull Romaniacs po mestách, potokoch, v prírode, v továrňach, na chodníkoch… Asi pochopili že jeden lesný traktor alebo nedisciplinovaný vodič napácha podstatne viac škody ako svorka pretekárov raz za rok. Zakiaľ čo sa my zviditeľňujeme škandálmi a rozkrádaním republiky, Rumuni dávajú svetu mierne iné signály. A pri nich sa na ostatné prechmaty ľahšie zabúda. Zase nás raz prešťali!!!


Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií