www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Rally Faraónov 2013 preložená na neurčito

autor: Haro007, 2. 9. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Rally Faraónov 2013 preložená na neurčito

Viac menej očakávaná informácia bola dnes oficiálne potvrdená. Najpopulárnejšia „týždňová“ rally jazdená na Sahare je z bezpečnostných dôvodov preložená. Egyptské ministerstvo turizmu a iné domáce zastrešujúce inštitúcie sa do poslednej chvíle bili do pŕs a tvrdili, že bezpečnosť je zaručená. Iný názor mali usporiadatelia, pretekári a hlavne ich manželky a rodiny.

Vzhľadom k udalostiam posledných dní sa zvažovalo za strany FIM a FIA o korigovaní termínu. Vnútro politická situácia je za posledné 3 roky v Egypte (a v celom regióne) dosť turbulentná a v predošlých týždňoch rozsiahle násilnosti priniesli množstvo mŕtvych a ranených. Boje medzi prívržencami starého a nového prezidenta sa dajú chápať ako miestny folklór a čudná zábava. Vzhľadom k vznetlivým náturám obyvateľstva by sa dalo nad udalosťami snáď mávnuť rukou. No do vriaceho gulášu hodilo feferónky Moslimské bratstvo, pravidelne sa v posledných dekádach zviditeľňujúce atentátmi a popravami. Samozrejme všetky historické spory tiež vyplávali na povrch.

3.etapa

Posledný klinec do rakvy obľúbeného a známeho preteku zatĺkla hrozba intervencie svetového šakala do umelo vyprovokovaného konfliktu v Sýrii. Táto ruleta s krehkou rovnováhou síl môže minimálne na generáciu znemožniť mierové pretekanie a vozenie sa v celej severnej Afrike, o strede ani nehovorím.

Ako náhradný termín sa uvádza máj 2014, ale tomu zrejme neveria ani domáci. Vieme že máj je pre púštne pretekanie úplne nevhodný pre vysoké teploty a preto sa považuje tento termín za tiché a diplomatické odtrúbenie celého podniku. Bohužiaľ sa napĺňa moja predpoveď, odporúčajúca jazdiť po Sahare za každú cenu. Pretože onedlho nám to nemusí byť dopriate.

Ako bude ukončený svetový seriál Cross Country nie je známe, zrejme predčasne porátajú body a Coma vyhrá. Uvidíme…

Haro

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií