www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Prestavba Varana z „endura“ na ENDURO

autor: Haro007, 13. 2. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 4) Prestavba Varana z „endura“ na ENDURO

Ďalšia prestavba skoršieho dáta z dielne Peťa Siváka. Síce už 11 rokov stará, no stále svieža a aktuálna. Hoci sa jedná o často odsudzovaný a zatracovaný model Honda Varadero, podarilo sa z neho stvoriť účelné enduro.


Samozrejme ako prvé som sa zameral na podvozok. Predné tlmiče sú z KTM Duke, ale tie mali črevá s nízkym zdvihom a tak boli nahradené endurové s vyšším zdvihom. Brzdy Nissin prehodil z Afrika Twin, samozrejme som namontoval k tomu pancierové hadice.

Ešte na predné koleso blatník tiež z Duke, chladiče motora z KTM LC4. Lyža pod motor je už neviem z čoho. Ale ako sa dobre pamätám, bola po celej dĺžke rozrezaná, prispôsobená a zvarená aby pasovala.

Zvody komplet prerobené, koncovka z GSXR 1000. Tú odporúčam – na prestavby ľahká a dobre vyriešená, komorová. Veľmi pekný hlboký zvuk a bezproblémová.

Kotúče dostala o 20mm väčšie, pretože sa zväčšil priemer kolies. Kolesá nakoniec zo Supertenere 750 – takmer pasujú, akutát treba stráviť niekoľko večerov pri sústruhu.

Motorka sa v teréne potom dala použiť, oproti pôvodným jazdným vlastnostiam sa jazdilo fajnovo. Aj na ceste to stále išlo dobre, jazdné vlastnosti na asfalte zostali na úrovni. Varadero neplávalo ani pri rýchlosti okolo 200 km/h.

Peťo p666“ Sivák   peter771 [at] azet.sk

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií