www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Presedlá lietajúca Laia na 4 kolesá?

autor: Haro007, 25. 5. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Presedlá lietajúca Laia na 4 kolesá?

Kto z fanúšikov motoriek by nepoznal Laiu Sanz. Fenomenálna Španielka stihla za 35 rokov života viac ako dosť. V roku 2000 získala svoj prvý titul majsterky sveta žien v triale a odvtedy nebolo sezóny, aby sa nestala svetovou šampiónkou alebo víťazkou Dakaru. Celkovo nazberala spolu 20 (!!!) svetových titulov: 13 v triale, 7 v endure a okrem toho 11 krát vyhrala kategóriu žien na Dakare.

Na Dakar Rally po prvý raz štartovala v ročníku 2011 a hneď bolo z toho prvenstvo. No nestratila sa ani v celkovom poradí medzi mužmi. Mnohí z nich brali ako potupu rok 2015. Vtedy vybojovala 9. miesto celkovo, okrem toho bola 6 krát v TOP 20. Neuveriteľné.

No ako sa zdá, jej motorkársky osud sa naplnil a presedláva na 4 kolesá. Už dve sezóny dozadu sa začali šíriť fotografie s Carlosom Sainzom. El Matador ju zaúčal do tajov jazdy na rally aute, no skôr iba pre médiá ako v skutočnosti. Ozajstný prelom nastal v prihlásení na Aragon Baja 2021, kedy sa Laia predstaví ako pilot auta. No nakoniec sa všetko podarilo inak a ostrý štart absolvovala púštnej baja v Dubaji na SSV so špičkovým navigátorom Lucasom Cruzom.

https://www.redbull.com/al-sq/videos/laia-sanz-offroad-car-debut-baja-dubai

Ako sa bude vyvíjať kariéra lietajúcej Laii nevedno, pretože v zime ohlásila aj návrat do svetového šampionátu trialu. Pokiaľ bude súčasne jazdiť prvú ligu na motorkách aj v autách, bude určite prvá na svete. To proste doposiaľ nedokázal nikto.

Text: Haro, foto a video: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií