www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Policajti či vlci ? (I, A+D+CH, TN, MA)

autor: Haro007, 24. 2. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Policajti či vlci ? (I, A+D+CH, TN, MA)

Pokračujeme v charakteristike policajtov z rôznych kútov sveta.

 

Taliansko

Hoci ich máme zafixovaných v podvedomí ako veselé a neschopné postavičky z talianskych komédií, netreba sa s nimi ťahať za prsty.

Delia sa na „civilnejších“ policajtov a polovojenských karabinierov. Prvých vidieť skôr na vidieku, na uliciach a križovatkách, druhých v mestách a ako motorizované hliadky. Nerobte si ilúzie o praktikách týchto zložiek v prípade zásahu. Vyrástli v rodnej krajine mafie, v štáte so štatisticky najväčšou kriminalitou v Európe. Preto sa nedajte oklamať úsmevom pochôdzkárov prepáčiacich jazdu bez prilby či po jednom pive. Ak treba, vedia byť nekompromisní a veľmi tvrdí. Systém je nastavený s veľkou toleranciou, no po prekročení pomyselnej hranice príde tvrdý postih. Nič nevyjednáte, maximálne môžete dostať aj nakladačku a vyhostenie z krajiny k tomu.

 

Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko

Zrejme niet na svete nič dôležitejšieho, ako policajti z týchto krajín. Rokmi sa ich postoj mení podľa situácie, postihy sú stále rovnaké – maximálne.

Najprv po odstránení železnej opony motoristami z východného bloku opovrhovali ako otravným hmyzom, autám a motorkám kúpeným pred pár mesiacmi práve u nich v bazároch veselo brali techničáky, odsekávali ŠPZ-ky a inak znepríjemňovali život. Ich typický výrok pre našinca bol a je „žiadna tolerancia“. Neskôr prešli na odstavovanie vozidiel spojené s prehliadkou, pretože našinec = kriminálnik. Súčasne prebieha asi najtemnejšie obdobie ich existencie: krajinami sa preháňajú húfy našich motorkárov, svahy sú plné lyžiarov z východu a jediná schopná a zodpovedná pracovná sila pochádza od nás. Germánska pýcha tým strašne trpí. Pocit závislosti od menejcenných podľudí ich začína značne iritovať a často to ani neskrývajú. A hoci sa navonok správajú korektne a uhladene, snažia sa nás všetkých poslať „do plynu“. Napomáha tomu aj bonzácky postoj domáceho obyvateľstva volajúceho policajtov pri každom sebemenšom porušení pravidiel, ba aj pri jeho tušení. Potom nič nenajednáte, nedokážete ani nedosiahnete. Akurát sprosté poznámky, za ktoré boli niektorí policajti pri znalosti nemčiny obeťou aj vyhodení zo zboru. Lebo národy prednedávnom masakrujúce všetko negermánske sú teraz v nekonečnej pretvárke úplne dosrané pri obvinení z rasovej a inej intolerancie.

Za všetky dva prípady:

Donedávna sa v Nemecku toleroval prejazd motorkárov pomedzi stojace kolóny. Šoféri ohľaduplne uhýbali a motorkári si nepísané pravidlo nevynucovali. V okamihu nadobudnutia platnosti nového pravidla tí istí predtým ohľaduplní šoféri blokujú motorkárom prejazdy medzi radmi áut, vytláčajú ich z cesty a volajú zásahové jednotky.

Úplná pilkoška je príbeh zo Švajcu, kde domáci udavači zavolali na Melónika policajtov len preto, že šťal v chotári vedľa cesty do hnojiska!!!

To všetko je smiešne v kontexte krajín, kde sa vo veľkom stavajú mešity, primári sú Indovia, technici Pakistanci, starostovia Turci, športovci Arabi a tvorivá inteligencia Slovania.  A boxeri Ukrajinci. Akurát zbytoční menežérikovia sú domáci.

 

Tunisko

Samotný svet severnej Afriky je úplne iný ako náš, nieto ešte policajti. Tu odporúčam hlavne NEPODCEŇOVAŤ!

Tunisko, značne pokroková arabská krajina, je z veľkej časti postavená na sile polície a armády. Vznetlivé a vcelku nedisciplinované obyvateľstvo je potrebné držať na uzde silnou rukou, stabilita a bezpečnosť závisí hlavne od toho.

Policajné sily sú v úcte a policajt je pán. Postavením, zabezpečením, mocou a prístupom k úplatkom. Po nedávnych otrasoch v arabskom svete sa trochu stiahli, ale tak veľmi zase nie.

Bežní policajti sú predĺženou rukou aktuálneho režimu a správajú sa tak, ako im je poručené. Momentálne (niekoľko posledných rokov) nasadzujú široké úsmevy pri stretnutí s Európskym motorkárom, pretože môžu okrádať iba domácich. Zahraničných iba v prípade vážneho priestupku, no netreba sa na to spoliehať a prípadne túto skutočnosť zneužívať. Hlavne je nebezpečné robiť posmešky a zabŕdnuť do citlivých tém života. Islam sa prejavuje vo všetkých sférach bytia a aj vo svojej umiernenej podobe dokáže ukázať svoju odvrátenú tvár.  Potom je neskoro plakať a ambasády majú prácu.

Vidiecki policajti sa aj na stálych kontrolných postoch uspokoja so spomalením a pozdravom rukou. Ale treba ich odlišovať od armádnych hliadok. Južná časť krajiny vklinená medzi Alžírsko a Líbyu je stálou vojenskou zónou s premenlivým charakterom ostrahy, teraz dosť prísnym. Preto chytráctva s obídením hliadok bez príslušného povolenia spôsobia nepríjemnú reakciu. Domáci dobre vedia čo sa v púšti deje a v prípade skupiny Čechov spred tuším dvoch rokov bol výsledok fakt parádny. Okrem toho, že si mohli naživo odsledovať vrtuľníkový výsadok armádneho komanda, dostalo sa im výsady opekať sa bez vody celý deň na slnku Sahary s hlavňou samopalu zaborenou v chrbte a večer si užili výdatnú masáž pažbami sapíkov. Že boli po dôkladnom  prefackaní IBA vyhostení z krajiny môžu považovať za dar z nebies.

Počas bežnej kontroly, ak už k nej dôjde, sa treba správať ústretovo a slušne, odpovedajte trpezlivo na otázky ohľadne motorky a pochváľte všetko miestne, islam zvášť. Pri dlhšom rozhovore zaberá aj nadávanie na Ameriku, čo ja robím od srdca a rád. Pokiaľ zrazíte ženu alebo dieťa, nič moc sa nedeje lebo veľa znesú. Ak sa trafíte do ovce či nebodaj somára, nabúrali ste hodnotový rebríček rodiny a čakajte problémy. Domáce zviera má väčšiu hodnotu, žena je až za sliepkou.

 

Maroko

Táto krajina má šťastie hneď 2x. Jednak že nedisponuje významnými náleziskami ropy a preto je mimo záujmu svetových mocností. A tiež preto, že je hlavným pestovateľom a výrobcom kvalitného hašišu. Európa fičí na hulení, peniaze sa točia a tajné služby profitujú. Tým je obojstranne zabezpečený výhodný pokoj a kľud.

V Maroku je situácia podobná ako v Tunisku. S tým rozdielom, že policajtov menej vidno. Hliadky hustnú na juhu, no vojenská zóna býva vyhlasovaná iba príležitostne pozdĺž alžírskych hraníc a samozrejme pri Západnej Sahare. Aj tu sú stále vojenské oporné body a treba ich rešpektovať.

Bežní pupkatí policajti sú vyobliekaní ako v operete, pri prekročení rýchlosti (merajú často aj v dedinách v púšti) síce zastavia, no po upozornení prepustia bez pokuty. Hoci neradi, musia. Befel je befel. Ak zastavujú vysokí chlapi v čiernych uniformách s čiernymi baretmi, tak splňte čo žiadajú! Príslušníci špeciálnej jednotky sa s nikým neondejú a ľahko sa dá prísť k úrazu.

Tiež pozor na zastavenie v mestách skupinou šarvancov. Odpútajú pozornosť  a zatiaľ chytrolín nalepí na podvozok balíček s hašišom. Aj nevedomé pašovanie je trestné a marocké basy sú vraj brutálne. Výraz „ísť dole“ znamená byť hodený do kobky, kde je okamžité znásilnenie ten príjemnejší zážitok.

Počas presunu Marokom smerom na juh 2010-tom sme takmer na horskej križovatke zrazili policajta. Karči jazdí na dodávke ako Fittipaldi a uniformovaný nešťastník sa nám nejako priplietol do cesty. Motal po ceste ako prd v nohaviciach a užíval si nádherný pocit moci, keď tu zrazu hop – kuká do ksichtu trom pripíleným Európanom. Až tak nadskočil a siahol pudovo po puzdre so zbraňou. Tú ale nemal a začal vyskakovať a mávať obuškom. Na pohľad jasný nepríjemný zakompexovanec. Karči stiahol okienko, z kabíny vyletelo mračno drozofil, a marhuľovicovým dychom sa pýta: „Co zavadzaš, chlope???“ Vnútorný boj prebehol nazúrenou bezmocnou tvárou suchára a s nejakými nadávkami nás radšej poslal v čerty. Ale môcť zasiahnuť, určite máme problém. Situáciu zachránilo nariadenie o tolerancii voči cudzincom v rámci dobrého obrazu krajiny.

Sieť policajných špicľov na juhu je hustá a nespoliehajte sa na to, že nikto nerozumie. Stretnúť bývalého študenta z ČSSR môže byť nepríjemné vo chvíli nadávania na krajinu v ktorej ste práve ako hostia.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií