www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Piliscsev Maraton 2016 – registrácia

autor: Haro007, 26. 3. 2016, Diskusia k článku (počet reakcií: 2) Piliscsev Maraton 2016 – registrácia

Pozývam vás na prvé preteky mastodontieho XXL seriálu roku Pána 2016. Samozrejme kde inde ako v maďarskom Piliscseve a kedy inokedy ako začiatkom mája. Začneme hneď maratónom, preto skúste doladiť hlavne kondičku, pretože celý časový úsek odjazdia v kuse iba tí najlepší.

Trate budú mierne modifikované, pokúsime sa dostať do nich viacej hlbokého piesku. Zase niektoré otravné časti vypustíme.

V piatok, 6.5.2015 od rána 8:00 otvoríme technické prebierky a podľa potreby potrvajú do 20:00. Po tomto termíne nie sme schopní prijímať techniku. Prípadné výnimky udeľujem osobne na požiadanie vopred. Počas piatku sú aj POVINNÉ tréningy, pričom vždy na začiatku jazdenia štvorkolka ukáže príslušné zavádzacie kolo. Počet tréningových okruhov nie je stanovený.

Rozdelenie na kategórie a triedy je zabehané.

_DSC1856

Kategória RACE pozostáva z triedy Freeride, do 600, nad 600 1V, nad 600 2V a a nad 1000. Všetci z RACE pretekajú 4 hodiny s hromadným štartom. Pokiaľ bude niekto nútený dolievať palivo, za každé dočapovanie sa mu jedno kolo odpisuje. Pokiaľ si niekto ponesie palivo aj v batohu, či na nosiči, dolievanie nie je penalizované.

Výnimkou je Freeride. Jazdia iba 2,5 hodiny po RACE trati, môžu dolievať benzín, prípadne meniť batérie koľko chcú. Ich trieda je prednostne určená pre KTM Freeride s akýmkoľvek pohonom, prípadne pre trialy a podobné stroje hocijakej značky.

RACE trať nie je s možnosťami obchádzky kritických úsekov po ľahšom teréne s časovou penalizáciou. Nedovoľuje to formát pretekov, jazdený na čas a nie na počet okruhov.

Kategória TURIST sa nezarátava do seriálu. Pretekári budú jazdiť 2,5 hodiny s hromadným štartom, dolievať benzín môžu iba s penalizáciou. Rozdelenie na triedy je do 600, nad 600 a nad 1000. Pokiaľ bude menej ako 10 jazdcov, popretekajú bez rozdielu tried.

V sobotu 7.5.2016 prebehne hlavný pretek. Predpokladaný štart pre RACE je 8:30 a hneď po nich TURIST. V mieste štartu bude vyhradená plocha na prípadné uskladnenie bandasiek a na opravy. Samozrejme, jazdci si v prípade núdze môžu navzájom pomáhať opravami a palivom na trati bez postihu. Platí to iba pre dojazd do priestoru štartu a cieľa, tam musí jazdec dočerpať z vlastných zásob.

Kto vyrazí s plnými nádržami, je pomalý ale nedostane penále a naopak. Okrem možnosti stratégie týmto vyrovnávam handicap ľahkých strojov s malou nádržou a ťažkých tankerov v rámci kategórií. Oddychovať možno bez problémov, každý môže jazdiť podľa chuti a výdrže. Akurát motorka musí vtedy parkovať vo vyhradenom priestore.

V sobotu podvečer vyhlásime víťazov maratónu a rozdáme ceny. V nedeľu, po vytriezvení, sa poberieme domov.

TURIST

Registrácia je otvorená, podrobnejšie pokyny uverejním dva týždne pred pretekom. Účastníci starší ako 45 rokov nech napíšu do poznámky DEDO. Platiaci pretekári všetkých kategórií majú v cene nálepky, štartovné, tréningy a ubytovanie v kempe na 3 dni, guláš a nealko v piatok a v sobotu, pripojenie na elektrinu a sprchy a wc. Počas preteku máme zabezpečenú profi záchrannú službu priamo na mieste so sanitkou, s džípom a so štvorkolkou.

Štartovné pre kategórie TURIST a RACE je 50,-€ pri platbe cez účet, 60,-€ pri platbe v hotovosti na mieste. Pri platbe uviesť meno a prípadne (tí čo majú) stále štartové číslo účastníka seriálu. Diváci majú vstup zdarma, ak ostanú na noc tak doplácajú 5,-€ za noc a stan/motorku. V bufete sa platí Eurami.

Poprosím dobrovoľníkov, ľadvinky a podobne o pomoc pri organizácii.

Bankový kontakt: ČSOB Nitra č.ú. 4018525639/7500, IBAN: SK76 7500 0000 0040 1852 5639

Takže na začiatku mája sa vidíme na maďarských pieskoch. Možno po prvý raz nebude pršať. A možno zase bude…

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií