www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Piliscev Sand 2014 – pozvánka

autor: Haro007, 3. 4. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 5) Piliscev Sand 2014 – pozvánka

Po dlhom uvažovaní a kalkulovaní padlo rozhodnutie, že pieskový pretek v Maďarsku sa uskutoční. Spolieham sa na to, že v súpiske zopár mien pribudne a tým sa naplnia ekonomické predpoklady na usporiadanie podujatia. Zároveň pri vyššom počte jazdcov nebudem mať pocit zbytočne vynaloženej práce.

Pretek Piliscev Sand 2014 sa uskutoční v dňoch 2.5.-3.5.2014 v areáli Motorsport Centrum Piliscév v Maďarsku, kúsok za hranicami pri Štúrove a je určený pre endurá s objemom nad 600ccm. GPS N47°40´26,03“ E18°47´32,22“, súradnice vás dovedú ku vjazdu do motokrosového areálu.

02

Registrácia, technické prebierky a dobrovoľné enduro tréningy prebehnú vo štvrtok 1.5.2014 od 11:00 do 21:00. Motorky musia byť spôsobilé na bežnú cestnú premávky, v dobrom technickom stave a s terénnym obutím. Na cestných pneumatikách nebudú do preteku vpustené. Jazdci musia mať pevné čižmy, krosovú prilbu a telové chrániče. Pre kategóriu Turist budeme tolerovať chrániče integrované v oblečení.

Pretekári budú delení na dve základné výkonnostné kategórie: RACE a TURIST. Každá z nich sa bude deliť na dve objemové triedy: jednovalce a dvojvalce. V prípade zvýšeného záujmu bude delenie tak, ako býva zvykom. Vyhodnotíme ešte extrémne ťažké stroje v triede HROCH a jazdcov nad 45 rokov v triede DEDO.

03

Prebraté a spôsobilé stroje môžu trénovať do sýtosti už vo štvrtok popoludní.

Samotný pretek začne v piatok 2.5.2014 na enduro okruhu po rannej rozprave. Najprv Turist odkrúži 2-3 okruhy v smere hodinových ručičiek, po nich Race 5-6 kolečiek. Popoludní si to zopakujeme, ale v opačnom smere. Trať bude pre kategórie rovnaká, značenie prebehne farbou na zemi. Štartuje sa jednotlivo.

Pred večerom prebehne samostatný pretek: Šprint do vrchu. Zúčastniť sa môžu jazdci zo všetkých kategórií. Budeme štartovať do najväčšieho stúpania motokrosovej trate bez možnosti rozbehu. Vylučovacou metódou sa dopracujeme až k víťazom.

V sobotu 3.5.2014 prebehnú ráno tréningy na motokrosovej trati modifikovanej tak, aby ju zvládli prakticky všetci. Potom nasleduje samotný pretek, počet okruhov upresním. Race a Turist budú mať výrazne odlišné trate. Štartuje sa opäť jednotlivo. Po zrátaní časov zo všetkých troch pretekov prídeme k celkovým výsledkom.

Popoludní sa uskutoční bonusový vrchol podujatia: motokros. Prihlásiť sa môžu iba jazdci z Race, trať povedie po ostrom motokrosovom okruhu. Štart bude hromadný a víťaz sa stane kráľom Piliscev Sand 2014. Večer prebehne vyhodnotenie a zábava. Na nedeľu trať rezervovanú nemáme.

Registrácia zostáva otvorená naďalej. Štartovné je stanovené na 50,-€ pri platbe prevodom na účet: ČSOB Nitra č.ú. 4018525639/7500, IBAN:  SK76 7500 0000 0040 1852 5639. V poznámke je potrebné uviesť meno štartujúceho, inak nedokážem identifikovať o koho ide. Posledným termínom úhrady cez účet je v pondelok 28.4.2014. Pri platbe na mieste v hotovosti je suma určená na 60,-€. Doregistrovať sa je možné aj na mieste, ale oproti súpiske v obmedzenom množstve (štartové čísla vytlačím s určitou rezervou).

Pretekári za ubytovanie (vo vlastných stanoch), elektrinu, wc, sprchu a trať neplatia už nič. Diváci a návštevníci zaplatia 5,-€ za stan a noc. Pokúsim sa zorganizovať bufet s nápojmi a gulášom. O drobné opravy a podobne sa už klasicky postará KTM Bratislava za symbolické poplatky.

ktm-ba3

Časomieru si nemôžeme vzhľadom k počtu prihlásených dovoliť. Preto nabehneme na systém kartičiek a manuálneho zapisovania. Pomocou Excelu ich potom vyhodnotíme. Zoberiem na tieto účely laptop. Pre riadne zmeranie času budem potrebovať zopár dobrovoľníčok z radov ľadviniek, kto môže nech mi dá vedieť na súkromnú poštu. Celkovo pretek bude koncipovaný v duchu svojpomoci, ale možno o to viac s rodinnou atmosférou.

Teším sa na stretnutie s Vami!

Haro

MOTUL

advRiders-01

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií