www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Obrázky z rally III.

autor: Haro007, 19. 5. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 3) Obrázky z rally III.

Predavačky

Ešte zrejme z koloniálnych dôb má miestne obyvateľstvo Senegalu rešpekt pred určitými obmedzeniami. Jedno z nich je zákaz vstupu do francúzskych kempov a podobne. Plne nariadenia chápem, nedisciplinované masy by rýchlo rozobrali čokoľvek. Ale pred bránou je už ich svet. Na spojnici oboch doširoka otvorených krídiel vrát sa usadila skupinka černošiek s košmi na hlavách. Vyzbrojené miestnymi autentickými čačkami číhajú na zákazníkov. A zákazníkom, aspoň tým potencionálnym, je každý beloch vchádzajúci či vychádzajúci bránou. Pre nich sme zazobaní koreni, topiaci sa v prachoch.

Prvý neuvážený krok činíme s Romanom Hraběm tesne po príjazde. Sme zvedaví na Ružové jazero. Jeho breh je iba 50 metrov od brány a pokrýva ho biela pena  a kopy materiálu podobného štrku. Vyzbrojení foťákmi, pivom a hnaní priam vedeckým záujmom vybehneme z brány. Za nami sa pohne okamžite pestrý sprievod. Najrýchlejšie nohy majú mladé dievča a priebojná baba s impozantným pozadím.

Predavačky

Až neskôr sme pochopili základné pravidlá obchodovania. Kto je najrýchlejší a najdrzejší, ten sa stáva „majiteľom“ obete. Chvíľu síce trvá tlačenica a predvádzanie tovaru od viacerými ponúkačmi, no rýchlo sa vyselektuje dominantná osoba a ostatní to rešpektujú. Roman padol do osídiel dievčinky a mňa klofla riťnatá matróna. My však študujeme množstvo nastlanej bielej peny tvorenej ružovými vlnami. A tiež sa čudujeme kopám vyťaženej šedej soli. To predavačky nerozhádže, Roman má onedlho na krku niekoľko radov náhrdelníkov, na ruke náramky, na prstoch prstene a jednu náušnicu na uchu. Podotýkam že nič z toho si nenavliekol sám a z ruky nestihol pustiť ani pivo, ani zrkadlovku. Ja pre istotu nahadzujem vagabudský výraz, to zaberá všade. Pri predieraní sa do bezpečia kempu sľubujeme návrat, ihneď ako si zoberieme peniaze. Samozrejme na nákup kašlem a na predavačky zabúdam. Nie nadlho.

O deň vychádzame na korbe dodávky pozrieť záverečnú časť preteku na pláž Atlantiku. Húf čiernych predajcov počas noci zmohutnel niekoľkonásobne. Zrazu sa mi stretol pohľad s ohrdnutou predavačkou zo včera, ale asi to nebola náhoda lebo Roman to isté zažil s „jeho“ dievčinkou. Dav sa vrhol na dodávku, vešia tovar na posádku a sťahuje ju dolu. Reveme z korby na šoféra aby zmizol, no nejako sa nedarí. Moja známa sa prebojuje do tesnej blízkosti a niečo kričí. Hoci nerozumiem ani slovo, podľa gestikulácie a tónu úplne chápem. „Ako to že si neprišiel nič kúpiť? To sa robí? Už aj dolu z auta a JA ti predám všetko! A neskús sa znovu ujsť alebo papuľovať, patríš iba MNE!!!“ – odčítam jej z obrovskej huby. Ostatné brikety nezaostávajú a hulákajú škemravo vtieravými hlasmi. Našťastie sa auto pohne smerom k záchrane.

Útok na pikap

Pri návrate o niekoľko hodín dav stále čaká. Ženština na mňa neomylne mieri prstom a ja sa cítim nahý. Pocit prichyteného žiačika bez domácej úlohy ukončí divoké pridanie šoféra a preletenie bránou. Koľko mŕtvol vyrobil neviem, nik sa nesťažoval.

No osudu beztak nikto neujde. Pred odletom do Európy požiadam Džamba zo sprievodu, aby mi po ceste späť nakúpil nejaké etno handry a serepetičky pre ženu a dcéry. Nesiem síce štýlové Zebra barové tričká s prúžkovaným pelikánom, ale chcem ešte čosi. Nezávislácky abstinent s metrovými dredami ochotne privolí. Ešte ho upozorním, nech nekupuje vyrezávanú masku, ale iba sprostosti pre baby a dávam mu peňáze. O mesiac mi Jirko nesie na Slovensko motorku a batožinu. Zároveň slávnostne vyťahuje igelitku s očakávaným nákupom. Africký bôžik nákupu ma dobehol, mal som podľahnúť nátlaku riťnatej a gambatej černošky. V taške je obrovská vyrezávaná drevená maska a nič iné.

Ako sa správať na hajzloch

V Senegale je všetko veselé. Úsmev patrí k černošským ksichtom rovnako ako slnko nad Saharu. Pokiaľ nie sú ženy v európskom oblečení, tak uprednostňujú pestré miestne háby. Uznávam štýlovosť vzorov a krásne kombinácie odtieňov. Všetky baby sú vysoké a mladé a asi sa nedožívajú vysokého veku, alebo čo. Lebo starých nevidíme. Rovnako farebné sú aj reštiky, obchody ba aj záchody.

V Zebra bare som chcel odfotiť veselo pomaľované hajzle, no som čerstvo zachránený z dún Mauretánie a nemám čas. Furt sa musím nalievať tekutinami, bonusom je obsah alkoholu v nich. A rozprávať ako prebehlo neočakávané a dlhé opaľovanie pri pokazenej motorke. Som tak vysušený, že pri pohybe vydávam šuštivý zvuk na spôsob jesenného lístia. Nakoniec ľadviny naštartujú a ja s radosťou odlievam v pomaľovanej búdke. Cítim sa hrdinom do príjazdu prvých pretekárov, potom nastupuje pocit oklamaného debila. (Dobehla ma rakúska KTM s ich nekvalitnou sériou spojkových lamiel. Spojka za dunami zhorela aj Jindrovi, menil aj Aleš a Luky. A na Tuarégu v Tunisku aj Tóno 2x.)

Farebné hajzle

Pri Ružovom jazere chybu neopakujem a kadihajzlosprchu fotím. Je úplne úžasne vyzdobená namaľovaným gepardom a ja si predstavujem bacily letiace z  nozdier. Hajzle furt dookola umýva baba s postavou šprintérky a všetci chlapi by jej radi kurizovali. Lenže to nejde, pretože pred sraním špekulujú čo ich organizmus v rizikovom prostredí vyprodukuje a po vyprázdnení sa hanbia. Lebo počula ich prdy a stony cez symbolické dvere.

Hajzlíky sú zásadne turecké, v tomto prostredí nevyhnutnosť. A nedelia sa mužské a ženské. Vytláčanie európskych produktov do afrických zariadení je prekvapujúco jednoduché. Stačí sa postaviť na správne miesto vyznačené na keramickom kuse pripomínajúcom sprchovací kút a ono to samo spadne do diery. Splachovanie je prípad od prípadu. Občas kýblik a točka, občas nástenný splachovač s trubkou dole. Tá vždy umyje nohy neopatrného splachujúceho.

S radosťou idem do gepardieho záchodu, vyrobím anakondu ukážkovej konzistencie a čakám na sprchu. Pred pol hodinou sa tam zavrela španielska feministka a míňa drahocennú vodu v množstvách stačiacich pre rodinu v púšti na rok. Mám čas, pozorujem Dána s nechutným pandravovitým telom ako iba v trenkách oblbuje hajzlíkové dievča. Černoška cerí krásne zuby, smeje sa na chlapíkovi, čo on nesprávne vyhodnocuje. Pochopí až pri pohľade na okolo idúceho čierneho zametača s figúrou atletického šampióna. Zahanbene odcupitá a vystrčí naspäť namáhavo vtiahnuté pehavé biele brucho. Fuj.

Dievča od geparda

Zo sprchy vybehne feministka, nesie za igelitku kozmetiky. Zbytočne, oproti negrici je škaredá a neprirodzená. Konečne som v bruchu geparda, zhadzujem z huby dvojdňové strnisko a falošne spievam počas sprchovania. Keď sa vynorím v čistom oblečení, pripadám si blbo. Patrím sem dušou, no nie zjavom. O rok si musím zadovážiť pestré oblečenie, pretože z farebného hajzla sa nepatrí vychádzať v šedom tričku. Radšej idem s chalanmi dopiť zvyšky marhuľovice nech mám aspoň červené oči. To sa nám podarí a potom navštevujeme šelmu bez rozpakov. A môžem potvrdiť že aj gepardie oči sa zmenili z divokých na láskavé.

Sprievodca africkou súložou

Sexuálne odriekanie je samozrejmosťou pri návšteve afrických islamských krajín. Ani najväčší žrebci si nedovolia riskovať verejné bičovanie a popravu, či neliečiteľnú chorobu longo-longo. Po nej oný jednoducho odpadne. Vraj. Alebo ešte horšie, ak sa nadržanec s obeťou chlípnosti musí oženiť a žiť v krajine incidentu. Teda pokiaľ je obeťou človek akéhokoľvek pohlavia a nie kozička.

Po dlhej odlúčenosti od domova vždy na povrch vypláva skutočná podstata chlapského bytia a začnú sprosté reči. Rally nie je výnimkou. Napriek únave a preteku sa rozhovory postupne orientujú na baby. Reči naberajú na obrátkach po príjazde do oblastí trvale obývaných černochmi. Ich mladé baby majú súmerné urastené postavy a zvláštne tancujúco sa pohybujú. Spolu s čiernou pokožkou predstavujú nevídanú a nedostižnú zmes exotiky. Samozrejme všetko násobí prechod z prudérnych oblastí bez žien na ulici.

A tak stupňujeme prasačie predstavy ako, keby, možno, aký spôsobom… Zároveň preberáme možnosti ochrany pred nákazou.

Všetci čoby orazení cestovatelia prispievame do encyklopédie názorov. Od oblečenia sa komplet do neoprénu po totálnu výmenu krvi a prepláchnutie žíl benzínom po akte. Jeden z názorov, či možno zatajená skúsenosť prevýšila o level ostatné.

Kočky

Nemenovaný účastník popísal podľa mňa dokonalý spôsob detekcie spoľahlivosti ochrany. Ak sa ktosi odvážny podujme kohabitovať s neodolateľnou dvojnohou gazelou, stačia mu dva extrémne odolné prezervatívy a trochu ešte extrémnejšie tuhej papriky, najlepšie v pastovej konzistencii. K tomu odporúčam divadelnú maskovaciu sadu.

Odvážlivec sa najprv zamaskuje na nepoznanie na neskoršie znemožnenie identifikácie. Potom si na steblo lásky natiahne prvú ochrannú pomôcku, tú mocne potrie paprikou a natiahne druhý štít proti nákaze. A môže sa začať párenie. Počas neho stačí čakať na nepríjemné pálivé pocity. Ak zajačí samec, predrala sa spodná vrstva, ak vrieska samička tak odišla tá vrchná. Vtedy ešte možno opatrne pokračovať a dopriať si pár šťuchov. V prípade že detekčná vrstva popáli oboch súčasne načim prestať s rytmickými pohybmi a prasačiny okamžite ukončiť.

Po ukončení ihneď zmiznúť odmaskovaný z krajiny, prípadne zmeniť identitu. Lebo jedno je ujsť pred bacilmi, druhé pred zodpovednosťou. A tiež je vyhovujúcejšie ak zostane prípadný neželaný plod chvíľkového poblúznenia žiť v Afrike. Lepšie sa žije bledšiemu medzi čiernymi ako tmavšiemu medzi bielymi.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Bratislava Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií