www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Nová Africa Twin s automatom DCT?

autor: Haro007, 16. 11. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 3) Nová Africa Twin s automatom DCT?

Konečne sme sa dočkali! Nová Honda CRF bola odhalená na výstave v Miláne. Teda bola aj nebola. Ako vždy nás súdruhovia z Japonska mierne dobehli. Vystavili funkčný prototyp, ktorý vraj po miernych úpravách vypustia do výroby. Čo si predstavujú pod slovom „mierne“ nik nevie.

Zablatená motorka s kamuflážou znemožňujúcou prečítať skutočný tvar je zrejme chceným manévrom. Ale odkaz na Dakar vo forme vedľa vystavenej NXR 820V z roku 1989 a novej CRF 450 niečo naznačuje. Snáď si nerobia aj sami zo seba prdel a dedičstvo diaľkových rally nebude úplne a navždy zosmiešnené.

02

Spolu s nadšením z motorky sa dostavilo aj sklamanie. Prototyp je predzvesťou sériovej výroby, no nevedno kedy nabehne. Tiež zmeny smerujúce väčšinou k zlacneniu nemusia konečnému produktu prospieť. Hoci Honda tvrdí, že motorka bola koncipovaná ako čistokrvné enduro s veľkou výdržou v teréne.

Továreň stále technické údaje tají, no niečo sa z fotiek vyčítať dá. Zaujme úzka stavba motorky s minimom plastov, zlomiteľných pri páde. Duálne svetlomety, delený chladič, vysoké zdvihy podvozku, 21“ a 18“ kolesá, lavicová sedačka, paralelný dvojvalec a ďalšie skutočnosti boli viac menej očakávané. Podstatným prekvapením je chýbajúca páčka spojky a tiež absentuje radička. Vystavený model je evidentne vybavený dvojspojkovou prevodovkou DCT, montovanej na modely NCX a VFRX. Na ľavej strane riadidiel je tlačidlo na ovládanie konkrétnych prevodových stupňov. Vpravo zase umiestnili ovládanie režimu jazdy. Možno dajú DCT voliteľné, minimálne však komplikujú koncepciu.

03

Dúfajme, že nová Africa Twin dopadne ako plnokrvné enduro a nie ako skúter na veľkých kolesách. Takže napätia a zvedavosť trvajú naďalej, iba sa viac konkretizujú…

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií