www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

MAROKO 2012 online

autor: Haro007, 9. 2. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 4) MAROKO 2012 online

V marci roku Pána 2012 sa pripravujeme opäť do Maroka. Pozrieť či duny nerozfúkalo, či ťavám zostali hrby a či slnko stále pripeká.
Pôvodne sme mali v tomto termíne s Karčim štartovať na Tuareg Rally, no zmätky pred registráciou preteku a aj iné okolnosti asi chceli iný scenár. Preto budeme trénovať na budúcoročný pretek, robiť výjazdy do hlbín Sahary,  športovo jazdiť po Marockých vychytávkach a ladiť navigáciu a orientáciu. Prednosť dostane pre motorkárov najhodnotnejší juh krajiny. Zrejme rozbalíme na dlhší čas tábor v Les Dunes D´or na okraji Erg Chebbi. Preletíme aj po kultovom tripe do M´hamidu a ďalej k Foum Zguid. Nevynecháme ani oblasť krásnych vádí s naviatym pieskom severne od Merzougy, a pri návrate horské sedlá nad Todrou a Dádes s výškou 3.000m. A zrejme stihneme aj kráľovské etapy Tuareg Rally v 200 metrových dunách, určite aj so stretnutím s českými pretekármi.
Toto všetko budete môcť sledovať online so vstupmi podľa technických možností pripojenia. Denné reporty s niekoľkými fotografiami by Vás mali vtiahnuť do nášho malého dobrodružstva.
Vzhľadom k tomu, že sa naša výprava zredukovala pre objektívne príčiny zo 6 na rovné 2 kusy (Karči a Haro), pocestujeme z Janova trajektom do Tangeru a odtiaľ zase dodávkou do Merzougy. Ono 4.500km nonstop je na dvoch šoférov veľa, tak sa časť trasy povezieme loďou. Hoci je cestovanie v trojici najbezpečnejšie, musíme rešpektovať beh života a jedno miesto vyjde zbytočne navnivoč.
Držte nám palce, na začiatku marca spúšťame dobrodružstvo SMER MAROKO!

Karči – osedlá KTM 525 EXC

Haro – snáď zvládne KTM 690 RR

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií