www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Kurt Caselli zahynul

autor: Haro007, 16. 11. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Kurt Caselli zahynul

Smutná správa dorazila zo Score International Baja 1000. Kurt Caselli, továrenský jazdec KTM, podľahol zraneniam vo veku 30 rokov vMexiku. Bezvládne telo našli pretekári ležať asi 100 míľ pred cieľom. Rýchly prevoz do nemocnice už nedokázal zabrániť najhoršiemu a Kurt na následky devastačných zranení zomrel. Pokiaľ neklamú predbežné správy, v priebehu etapy narazil na nástrahu, ktorá spôsobila pád s fatálnym zranením hlavy. Zrejme sa jednalo o umelú nástrahu v podobe vykopaného jarku alebo skoku na nečakanom mieste. Vraj je to tradičná zábavka Mexikáncov, ktorí si týmto pripravujú vzrušujúce divácke zážitky a natáčajú ich na mobily.

Po obhliadke motorky KTM vydala prehlásenie, že na stroji našli stopy po zrážke so zvieraťom. Či bola ona priamou príčinou kolízie, alebo sa stala skorej pred osudnou nehodou, nie je známe.

kurt_caselli1

Kurt Caselli bol považovaný za najväčší talent off-roadu v Severnej Amerike v poslednej dekáde. Prakticky dokázal vyhrávať čokoľvek na terénnej motorke. No najviac mu učarovali preteky Baja, veľmi populárne v Kalifornii a na juhu kontinentu vôbec. Tieto väčšinou jednoetapové a rýchle trate, vedúce po púšťach a značené podobne ako kantráč, požadujú od jazdca enormné vypätie síl a špecifický spôsob jazdy. Kurt bol známy šialenými prejazdmi cez dlhé úseky pozdĺžnych vĺn. Kde ostatní držali plyn, či uberali, on pridával. Stal sa víťazom mnohých Baja 250, 500 a 1000. Ako 30-ročný bol žijúcou legendou a kráľom púšte.

Kurt_Caselli__66_2960

Začínal na Honde, ako je v USA zvykom, no presedlal na KTM a tá mu vzhľadom k úspechom ponúkla továrnu spoluprácu. Mimo Ameriky sa zviditeľnil premiérovou účasťou na Dakare 2013, kde vyhral 7. a 11. etapu. Obe boli profilom tratí a jednoduchou navigáciou príbuzné Baja terénom, no to neznižuje úspech. Síce sme so strachom sledovali jeho divoký vypaľovací štýl, no to zrejme k 450-kam patrí.

Kurt-Caselli-KTM-2013-Dakar-Rally-11

Na sezónu 2014 bol angažovaný ako plnohodnotný člen KTM Dakar s podporou Red Bullu. Zároveň mal odjazdiť celý svetový seriál rally a bol tajne pasovaný za nástupcu odídenca Despresa, či starnúceho Comu. Nešťastná havária ukončila hviezdnu kariéru tohto mladého, aj mimo štátov obľúbeného jazdca.

ČESŤ JE POMIATKE!Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií