www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Kevin Benavides prešiel ku KTM

autor: Haro007, 24. 5. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Kevin Benavides prešiel ku KTM

Všetko je možné, dokonca aj nemožné. Tak sa dá charakterizovať posledný prestup vo svete rally motoriek.

Mladý Argentínec (32 rokov) získal 10 rokov dozadu na svetovom šampionáte juniorov v endure 4. miesto, neskôr valcoval domácu konkurenciu v národných šampionátoch. Dakar v Južnej Amerike mu pomohol dostať sa do pozornosti médií, upútal hlavne dravým spôsobom jazdy. Jeho štýl neunikol hľadačom talentov v Honde, ktorá v tej dobe zúrivo hľadala nekompromisného jazdca, ktorý vydrží ako Goncalves, jazdí rýchlo ako Barreda a hlavne fatálne nepadá. Našli sa dvaja: Brabec a Benavides. Kevin zakotvil v továrnom tíme Hondy, mladší brat Luciano o niečo neskôr u Husqvarny.

Kevinovi išla karta, v roku 2018 skončil na Dakare 2. a ročník 2021 vyhral, keď sa Price (KTM) pred koncom zranil a Brabec po zlom začiatku nedokázal dohnať mlaďasa, vychovaného na kvalitných steakoch. Dalo sa očakávať, že duo Brabec – Benavides bude Hondou hýčkané do budúcnosti ako základ víťazného rally tímu.

O to bola prekvapivejšia správa o preberaní RED BULL prilby a handier Kevinom Benavidesom. Súčasťou bolo aj podpísanie zmluvy bez uvedenia podrobností. Na druhej strane pokiaľ pozerá do budúcnosti, urobil zásadný krok. Pretože ázijská Honda preferuje víťazstvo „systému“, kde meno víťaza nie je najpodstatnejšie. Naopak európska KTM kladie medzi továrňou a jazdcom rovnítko (aspoň v mediálnej rovine).

Nie je známe, ako nová posila ovplyvní továrenskú súpisku v KTM. Benavides už zarezáva na novej motorke v dunách Arabských Emirátov a chystá sa na Rally Kazachstan. Uvidíme, čo zmena pre rally šport prinesie.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií