www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Jašterica JM FM adventure komponenty – predstavenie

autor: Haro007, 12. 2. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Jašterica JM FM adventure komponenty – predstavenie

Moje predstavy o motorke boli vždy odlišné od sériového stavu. Toto ma držalo odveky. Tak som sa odhodlal a pustil sa do toho.
Prvá prestavba bola JAWA 500 OHC na kaferacer. Bolo to pre 30-imi rokmi. Potom nasledovala JAWA 350-638 a jej prestavba na cestovný stroj s kapotážou a kuframi. V deväťdesiatich rokoch som si podľa svojich predstáv upravil Transalp. To už som mal jasne určený smer. Veľké endurá a adventure stavby. Staručkú Hondu XL 400 R som si dokonalo prispôsobil aj na zimné jazdenie. Pripojil som k nej sajdu.


Keď som pred siedmymi rokmi kúpil motorku svojich snov – KTM LC4 Adventure R – ktorá bola už v úprave na rallye, bol som šťastný. No a keď človek kúpi stroj s danosťami ako má malá adventura, pokúsi sa jej danosti využiť. Tak začala moja cesta terénom v amatérskych rallye a moje kreácie z rallye – adventure stavbami. Prvá bola synova Rieju MRX 125. Tá odjazdila pár podujatí medzi veľkými motorkami a nestratila sa tam ani vzhľadom, ani výkonmi v sedle so synom. Rok na to už syn preháňal nášho veterána XL 400 R r. výroby 1985 v dobovej úprave Dakar Rallye.


Ja som sa však stále pohrával s myšlienkou upraviť  moju adventure R na adventure RR. Zároveň som si začal plniť aj svoj sen o stavbách motoriek.  A keďže sa ku mne pridal aj syn, začal som sa viac venovať tomu, čo ma bavilo. Laminát sa stal mojim základným materiálom a fantázia mohla začať pracovať. Syn študuje STU – priemyselný dizajn – ako môj „partner“ sa tiež naplno realizuje. A že mu to kreslí dobre a fantázie  má dosť vidno na jeho návrhoch a kresbách.
Postupne vám v ďalších článkoch predstavíme a ukážeme aj prestavby, ktoré uzreli svetlo sveta a aj naše Roadbooky a iné výrobky z dielne. Predstavím aj svoj osobný projekt KTM LC4 Adventure RR. Všetko toto vzniklo a bude pokračovať hlavne ako zábava a realizácia snov. Hlavný cieľ je vytvárať vždy nové, nie zavádzať nejaké sériové výroby. Ale od všetkého bude forma.  Výroba 2-3 kusov nie je problém. Takže, ak máte záujem zmeniť vzhľad svojho endura, vdýchnuť mu výnimočnosť a punc adventure, alebo ak potrebujete fakt funkčnú rallye motorku, dáme vám ju od grafického návrhu až po realizáciu. Od kapotáže až po kompletný systém duralových konzol na uchytenie rallye prístrojov.

Stretneme sa na niektorých z našich amatérskych „sranda“ rallye.

Jano „Jašterica“ Maukš    jastericaktm [at] gmail.com

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií