www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Intercontinental Rally 2017 skončila

autor: Haro007, 8. 2. 2017, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Intercontinental Rally 2017 skončila

Dňa 5.februára 2017 sa na brehoch Ružového jazera skončil už 7. ročník Intercontinental Rally. Jej trasa, ako vždy, viedla zo Španielska, cez Maroko, Západnú Saharu a Mauretániu do Senegalu. Dĺžka zostala zachovaná, niečo cez 6.000km celkovo, ale stúpla obtiažnosť súťaže. Nielen po stránke náročnosti tratí a hlavne časoviek, pritvrdilo sa aj v navigácii. Z toho vyplynulo množstvo penalizovaných pretekárov, predčasne vypadnutých a tiež zranených.

Od začiatku sa ukazovala silná česká zostava v kategórii motoriek, bugín a tiež automobilov. Pretekári sa podelili do tímov v súťaži o trofej tak, že boli zaregistrovaní osve motorkári a štvorkolkári a v druhom tíme autá.

786

V úvodných etapách, ešte na území Maroka, zajazdili najlepšie Lukáš Černý, Jirko Kalát, Lukáš Kočajnar, Erik Mikulášek a Jirko Vepřek. Postupne si však ťažká rally začala vyberať svoju daň. Najprv zranenie Lukyho Černého, ktorý zopár etáp musel vynechať. Potom tresol Jirko Vepřek, našťastie nejako pokračoval. Spadol aj Lukáš Kočajnar a potom uštval motor, no dostal reštart. Nakoniec sa zrakvil Erik, ktorý so zlomenou panvou je už doma po operácii. Mne tiež zoperovali fraktúru a vykĺbenie palca na ľavej ruke, ostatné zranenia ani nerátam. Letecký deň absolvoval aj Michal Pekný.

775

V druhej polovici rally v Mauretáni hlavne potiahli za plyn Jirko KALIČ Kalát, Jirko Vepřek a reštartovaný Lukáš Černý. Ale táto časť Sahary je a bude vždy mimoriadne náročná. Piesok, problematická navigácia, púštna búrka a vysoká teplota strpčovali život všetkým, no hlavne motorkárom.

928

Tým sa darilo a tak dokázali pre nás všetkých vybojovať tímový pohár s grupou Czechoslovakia Moto. No a najcennejšiu trofej v kategórii individuálnych disciplín vybojoval Jirko KALIČ Kalát na KTM 690 Enduro, druhý skončil Jirko Vepřek na KTM 450 Rally Replica. Úspech doplnil Lukáš Kočajnar na 5. mieste a Michal pekný na 6. mieste. Konečne sa podarilo zlomiť nadvládu Španielov v individuálnom aj v tímovom hodnotení. Zúčastneným blahoželám a dúfam, že o rok úspech zopakujú!!!

Text: Haro, foto: Intercontinental Rally

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií