www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Intercontinental Rally 2015

autor: Haro007, 8. 1. 2015, Diskusia k článku (počet reakcií: 6) Intercontinental Rally 2015

Eco Race pomaly končí, Dakar je v plnom prúde a na pretekárov čaká tretia zo štvorice moto rally na svete, trvajúcich 2 týždne. Intercontinental Rally odštartuje 26. januára 2015 v španielskej Almerii a skončí 8. februára v senegalskom Dakare. S radosťou oznamujem, že bude štartovať aj kompletný tím zo Slovenska v kategórii motoriek – Slovakia Advriders.

Ako pretekári sa predstavia Maťo Benko na KTM 450 Rally, Peťo Rečičár na KTM 690 Rally a Peter Haro Haršáni na KTM 690 Rally. Šoférom a potravinovým guru bude Dano Bučko a údržbu motoriek si odmaká Jožko Kolenič.

03

Maťo s Peťom sa počas sezóny 2014 jazdecky pripravovali hlavne na rally (2x v Grécku, v Albánsku a v Maroku). Okrem toho sú obaja držiteľom titulu „Železný muž“, čo ich oprávňuje machrovať po kondičnej stránke.

Ja som pre zmenu tréningovo navštívil dva razy Afriku a veľa jazdil v tankodróme a v Piliscseve. O tonách nadvíhaného železa, kilometroch na bicykli a prevýšeniach pri behu do kopca nebudem veľa filozofovať. Patrí to k príprave rovnako ako dokonale nachystaná technika, naháňanie sa v práci a dostatok peňazí od ochotných sponzorov.

07

Som rád faktu, že Maťo postavil tím s jasne stanovenými pravidlami a úlohami. Samozrejme najviac mudrovať a najmenej robiť budem zrejme ja, čo už… Pocit, že po odjazdení etapy nebudem musieť vyčerpaný v bivaku špekulovať, či najprv zjem studenú konzervu, postavím stan, vymením olej alebo skúsim nájsť sprchu je výborný. Veľmi sa všetci tešíme.

Motorky vzorne pripravil v KTM BRATISLAVA po stránke podvozkov Faryn, mne a Maťovi riešil aj komplet motor a elektriku. Lamináty zase zrepasoval a opravil Jano Jašterica Maukš.

Na Troch kráľov dávame posledné testy a ladenia motoriek na zmrznutom piesku v Borskom Mikuláši. To tiež vybavil a mierne zorganizoval Robo z KTM BA. Prišli pozrieť aj Mikulec a Filip, ktorý akciu odborne a pekne pofotil. Moja krásne zrepasovaná a nastriekaná motorečka vydržala pekná rovné 3 minúty, lepšie povedané po prvý pád. Intenzívne prebehlo dolaďovanie podvozkov s Farynom na vypaľovacích úsekoch s dierami. Teraz naposledy mašiny skontrolujeme a pomaly pobalíme. Našťastie víza do Mauretánie máme a do Senegalu dostaneme hromadné na hranici.

16

V roku 2013 som sa pokúsil prísť k Ružovému jazeru aj ja, no pre poruchu techniky mi to nebolo dopriate. Nasledujúce trojdňové martýrium v dunách mi Osud dožičil prežiť a tak skúšam znova. Na lepšie pripravenej motorke, v plnohodnotnom tíme a jazdecky skúsenejší.

O priebehu preteku poinformuje priebežne táto stránka. Všetko závisí od kvality a možnosti spojenia s domovinou a tiež od aktuálnej únavy zúčastnených. Samozrejme po skončení dobrodružstvo opíšeme v článkoch. Našim cieľom je uvidieť po 6.000km Ružové jazero zo sediel motocyklov a v plnom zdraví. Prípadne s nejakým pekným umiestnením. Tak nám držte palce, 23. januára odlietame smer juhozápad! Teda pokiaľ sa náhodou momentálne udalosti vo Francúzsku nevymknú spod kontroly kua…

13

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií