www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Hellas Rally 2014

autor: Haro007, 5. 5. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 3) Hellas Rally 2014

Dnes 5.5.2014 začala prebierkami populárna Hellas Rally, známa aj ako Lepanto. Pod farbami nového sponzora sa stretli pretekári z celého sveta. Nebudú našťastie medzi nimi chýbať ani Slováci a Česi.

Rally je typický roadbookový pretek, vedúci po krásnych horských šotolinách severného Grécka. Oproti Albanii má viac do rýchla koncipované trate a preto je vhodná aj pre ťažšie kubatúry. Zároveň veľkú logistickú výhodu predstavuje stabilný bivak. Všetkých 6 etáp začína a končí v meste Nafpatkos, pričom väčšina je charakterizovaných ako s kamenným povrchom. Merané špeciály s 1.195km a presuny s 890km predstavujú celkovú nádielku 2.085 km, čo je slušná porcia na týždňovú súťaž.

Rally je charakteristická tvrdými a rýchlymi horskými cestami a dobre spracovanými itinerármi. Tiež veľké a časté výškové rozdiely ju robia zaujímavou a vyhľadávanou. Aj preto má štartové pole až 124 záväzne prihlásených motorkárov, 13 štvorkoliek a 10 bugín.

Na KTM 500EXC štartuje momentálne najaktívnejší slovenský rally pretekár Tono Zboran. Má výborné umiestnenia z Albanie, Lepanta a Serres Rally, zdobí ho aj účasť na Tuaregovi v Tunisku. Tono je v tíme s Čechmi Ondrom Klymčiwom a Janom Marešom.

tono

Peter Zaťko je starým matadorom skôr ako endurák na množstve Šesťdňových za privátny klub. Skúsil aj Dakar a Abu Dhabi Rally. Štartuje na dakarskej BMW 450-ke.

jano

Dvojica Peter Rečičár a Maťo Benko je menej známa, no plne ambiciózna. V rámci zodpovednej prípravy na Intercontinental Rally 2015 berú Lepanto ako test techniky a kondície. Obaja jazdia na upravených KTM 950, no trénujú hlavne na ľahších 450-kach.

Ako zaujímavosť uvádzam aj prítomnosť Jirka Vašátka, úspešného moto pretekára a organizátora Intercontinental Rally. Aj preto je pre absolútneho víťaza pripravená cena v podobe bezplatného štartu na jeho súťaži.

Pozornosť budí aj dvojica jeho známych krajanov na buginách: Dušan Randýsek a Pepa Macháček. Obaja mnohonásobní účastníci Dakaru, pričom Pepa ho aj 5 krát na quade vyhral.

Nech sa naši dostanú do cieľa bez zranenia a na popredných pozíciách!!!

Haro

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií