www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Grandi Navi Velocci – odpoveď

autor: Haro007, 22. 5. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Grandi Navi Velocci – odpoveď

V článku o Maroku 2014 je na konci opísaný bizarný príbeh o nestihnutí trajektu v Tangeri a o našom strastiplnom putovaní domov. V krátkosti pripomeniem sled udalostí.

Z Plage Blanche sme pobalení vyrazili na vyše 1.00 kilometrov merajúci presun na sever s 24 hodinovým predstihom. Dostatočná časová rezerva na nepredvídateľné časové straty. Z počiatku ide všetko podľa plánu. Ale po polnoci začína sled náhod, ktoré snáď ani náhodami neboli. Všetko začalo divokou stratou vzduchu zo zadnej pneumatiky o pol druhej v noci a vyvrcholilo to hermetickým uzavretím mesta Tanger z dôvodu návštevy člena kráľovskej rodiny Maroka. Výsledok v podobe niekoľko minútového meškania na trajekt sme riešili telefonicky na centrálu do Janova. Prepravná lodiarska spoločnosť GNV nás ubezpečila o  pozdržaní lode a  a o vybavení na prepážke. Trajekty vždy meškajú, o to starosť nebola. Skôr nás trápilo vybavenie. A obavy to boli oprávnené.

Úradník pri prepážke problém nevidel, no jeho momentálne zjavne nasraný nadriadený (inak šéf GNV Maroko) si potreboval vybiť zlosť. Padli sme mu vhodne do rany. Po zúrivej slovnej prestrelke vyháňa úradníka z kanclu, zamkýna a mizne v stráženej zóne budovy. Samopal namierený na hruď ma ubezpečil o márnosti pokusov, hodíme nostalgický pohľad na čakajúce plavidlo pri móle a otáčame dodávku. O tri hodiny prekročíme úžinu, oddeľujúcu Afriku od starého kontinentu a jacháme na sever Španielskom.

Našim hlavným problémom bola únava. Vo výhľade dvojdňového oddychu na lodi sme zúrivo jazdili celý posledný deň v Afrike a viečka klipkali všetkým. Po noci strávenej v moteli pokračujeme do Barcelony, tam máva trajekt medzi pristátie. Ale ani tu nám nedovolia nastúpiť, napriek tomu že máme vopred zaplatené a kajutu rezervovanú!!! Na nasledujúcu cestu Európou na jeden záťah domov chcem rýchlo zabudnúť, no to ľahko nejde.

GNV-Excelsior

Po šťastnom návrate padlo predsavzatie o riešení konfliktu. Naformulujem silne urazený dopis do centrály GNV v Janove a žena ho gramaticky správne predkladá do angličtiny. Ten spolu s prefoteným novinárskym preukazom a kópiou palubného lístku posielam mailom deň po Veľkej noci.

Grandi Navi Velocci je obrovská spoločnosť nielen podľa názvu, ale aj skutočnou veľkosťou. Navyše je talianska, čo je záruka zmätkov a bordelu v administratíve.

Odpoveď prišla na druhý deň!!! V krátkom texte uznanie viny, ospravedlnenie a kompenzácia v podobe plavby v hodnote tej znemožnenej v horizonte 1 roku. Tak máme konečne dobrý pocit a plavbu tak do Tuniska a späť zadara. Asi sa tam na jeseň pozrieme.

Vzhľadom k tejto skúsenosti beriem všetky sprosté slová, vyslovené na adresu GNV späť, a budem s kamošmi ich služby využívať naďalej. Dúfam, že aj vy. A asi začnem mať Talianov rád.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií