www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Despres odchádza od KTM, Lopez prichádza!

autor: Haro007, 14. 3. 2013, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Despres odchádza od KTM, Lopez prichádza!

Nie, nejedná sa o novinársku kačicu! Päťnásobný víťaz Dakaru skutočne odchádza od továrne, s ktorou ho spájajú najväčšie profesionálne úspechy. V továrensko tíme absolvoval 12 Dakarov a pritom 10 krát stál na bedni. Obdivuhodné! detské odôvodnenie že uvoľňuje miesto mladším asi nikto neberie vážne. Práve naopak prebiehajú zúrivé diskusie o ďalšom angažmá legendárneho jazdca. Pomohol tomu aj sám Despres vyhlásením že zostáva pri motošporte a naďalej bude podporovaný hlavným sponzorom Red Bull. Špekuluje sa o Honde, aj o prechode na 4 kolesá.

Despres

Vedenie KTM správu potvrdilo a uverejnilo aktuálne zloženie rally tímu. Večný Marc Coma, stály nosič vody Ruben Faria a nováčik Kurt Caselli budú doplnený o iné prekvapenie. Štvrtým členom sa stáva populárny Francesco Chaleco Lopez, hoci nie je známa hierarchia jednotlivých jazdcov. Lopez okrem nesporných jazdeckých kvalít prinesie aj ešte silnejšiu juhoamerickú podporu pre Dakar a preto je tento krok chápaný športovo aj ekonomicko-politicky. Do budúcnosti má teda KTM opäť najsilnejší jazdecký tím a pri kvalitnej technike bude ťažké prelomiť dakarskú hegemóniu oranžovej značky.

Francisco Lopez

KTM Motorsports oznámila príchod novej éry pre jej rally tím. Okrem názvu Red Bull Racing factory KTM sa bude meniť aj stratégia. Rally chápané akčnou mladou generáciou ako šport vyslúžilých motokrosárov a endurákov je potrebné priblížiť nižším vekovým kategóriám. Nielen propagáciou, ale aj angažovaním nových tvárí a mladých talentov. „Musíme investovať do nových talentov rovnako ako do nových technológií. Zároveň ďakujeme Cyrilovi za prínos k rally a KTM.“

Text: haro   foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií