www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – Sherco

autor: Haro007, 30. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – Sherco

Sherco sa už roky zviditeľňuje vyhrávaním jednotlivých etáp, čo bola na tak malú fabriku bombastická reklama. Postupom času sa technika zlepšovala, prišli kvalitnejší jazdci a ambície rástli. Oprávnene. To už nie je tá motorka, v detailoch nedotiahnutá, s požičaným motorom a s odvahpu pretekárov prekonávajúcou technické nedostatky.

Dnes považujú všetci fabriku za žraloka vo vodách endura a piraňu v rally. Dokáže na Dakare riadne hrýzť, celú návnadu ešte nezhltne.

Lorenzo Santolino (ESP) je bývalý vynikajúci endurák a nebol pred pár rokmi v rally komunite známy. Po angažovaní TVS Sherco prvé dva Dakary nedokončil a takmer spolupráca skončila. Poslednú šancu využil dokonale a vytrieskal z toho 6. miesto celkovo, vlani 11. miesto (tesne pred Števom Svitkom). Už v ročníku 2022 bolo badať úplne iný tím ako predtým: profíci, síce skromní, no nie s holou riťou ako predtým.

Lorenzo smelo stanovil cieľ na top 5 (títo všetci dostávajú sošku beduína), ale má kľudne na pódium. Stačí nemať smolu, prípadne mať šťastie.

Rui Goncalves (PRT) je bývalým motokrosárom a snaží sa z tohto faktu vyťažiť maximum. Sherco málo váži a má dostatočne ostrý motor, čo takémuto typu pretekárov vyhovuje. Dva roky dozadu okúsil top 20 a chce sa tam dostať znova.

Harith Noah (IND) dva Dakary nedokončil, ale raz ukoristil 20. miesto. Je zodpovednejší ako CS Santosh, jeho predchodca v tíme. Je síce podmienkou Indického majoritného vlastníka aby jazdil, ne nie je iba do počtu.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií