www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – KTM

autor: Haro007, 28. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – KTM

KTM vyráža na Dakar 2023 iba s trojicou továrenských jazdcov, čiže už sa nik nehrá na dvojice s favoritom a s „nosičom vody“. Samozrejme, o ich kvalite nik nepochybuje, každý z menovaných už Dakar celkovo vyhral.

Toby Price (AUS) priniesol z austrálskych rally vyslovene adrenalínový štýl a veľmi dobrú prácu s ťažiskom motorky. Ale je odchovaný na klasických endurách s veľkou nádržou, na ktorých lieta ako blázon. Zdá sa, akoby strácal dynamiku na novších generáciách KTM RR. Na druhej strane buďme spravodlivý: niekedy malé zablúdenie znamená pokles o 10 miest a o víťazstve rozhodujú minútky, pred rokmi to boli hodiny. Ročník 2022 bol pre Austrálčana zo začiatku fakt tragédia, potom chytil dych, no už bolo neskoro a stratu nedohnal. Má doma na polici sošky dvoch beduínov za víťazstvá na Dakare a chce sa vrátiť na výslnie vo veľkom štýle. Má na to, je jeden z vážnych kandidátov.

Matthias Walkner (AUT), miláčik rakúskej značky, jazdí zaujímavým a ťažko opísateľným spôsobom. Dokáže dobre zanavigovať, nenápadnou a konzistnentnou jazdou vie prekvapiť. Konečne je zdravotne v poriadku, hlavne ťažko skúšané rameno má po operácii. Vlani zachraňoval česť KTM tretím miestom na pódiu. Je dobrý v mix teréne, v dunách ale neexceluje, taký polo motokros jazdí chalanisko. Vlastne prečo nie, je posledným majstrom sveta v zaniknutej triede MX3.

Kevin Benavides (ARG) vyhral v ročníku 2021 Dakar pre Hondu a vzápätí prekvapivo prestúpil k oranžáde. Prekvapivo preto, lebo Honda mu neuveriteľne sedela ohľadne jazdeckého štýlu. Lenže ako pozriete na motorky KTM a Honda zboku, začínajú sa nám aspoň na pohľad dosť podobať. Temperamentný Juhoameričan občas udalosti príliš prežíva a narúša si koncentráciu.

Ktokoľvek z tejto trojky môže vyhrať, to je jasné. Jasné ja aj to, že KTM dnes rovnomerne podporuje aj Husku a GasGasa. Donedávna ich brali ako záložné tímy, dnes všetky tri tímy spoločne trénujú v púšti. Ale treba povedať, že tím je fakt dobrý.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií