www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – Husqvarna

autor: Haro007, 28. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – Husqvarna

Husqvarna ide na Dakar 2023 v klasickej dvojčlennej zostave, s plnou továrenskou podporou KTM. V sezóne 2022 sa im darilo a strávili spolu okolo 6 mesiacov na rôznych púšťach sveta pretekaním a tréningom. Spoločnými tréningami (v podstate zlúčením do jedného tímu s rôznymi nálepkami) okrem úspory dosiahli širšiu spoluprácu medzi jazdcami.

Skylers Howes (USA) ukázal svetu, ako na Dakar. Začal súkromne s podporou predajcu KTM, ale od začiatkov tvrdil muziku. Dnes je továrenským jazdcom Husqvarny a má divoký jazdecký štýl, niečo na hrane ľahkosti a silovosti zároveň. V druhej polovici tohto rolu vyhral čo sa dalo a očakávania budú veľké. Zároveň si verí a dokáže udržať emócie na uzde, čo je v ohni pretekov devíza. Možno pre záľubu lezenia po skalách. Chlapík sa proste odkiaľsi vynoril a patrí k širšiemu okruhu adeptov na titul kráľa púští.

Luciano Benavides (Kevinov brat) ja naopak vyslovene technický jazdec. Vytrvalý, dobre navigujúci a emotívny. Zároveň bojujúci do posledného metra rally. Dunami len tak pláva, radosť pozrieť. V prípade vhodných podmienok tiež jeden z kandidátov na víťazstvo. Takýmto nenápadným pretekárom vyhovujú dlhé rally, lebo vedia šetriť sily a 14 etáp bude tak akurát. Cíti tlak v zmysle úspešnejšieho brata, v ktorého tieni sa pohybuje.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií