www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – Honda

autor: Haro007, 29. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – Honda

Honda našťastie v kolotoči Dakaru stále zostáva a chce za každú cenu získať titul späť. Ročník 2022 skončil pre okrídlenú značku „katastroficky“, najvyššie umiestneným pretekárom bol Quintanilla na 2. mieste a víťazstvo im ušlo o fúz. Dokonca aj večne vysmiaty Brabec bol ako zarezaný.

Zo zostavy vypadol Barreda Bort (ESP), dlhodobo najrýchlejší rally jazdec sveta. Vyhral obrovské množstvo etáp, rovnako často aj padal a blúdil. špekulácie či sa jedná o koniec kariéry alebo o dôsledky množstva zranení nakoniec skončili po informácii že pôjde mimo oficiálneho tímu a zároveň v ňom. Niečo na spôsob fenomenálnej Španielky Laily Sanz, ktorá takisto bola v zostave KTM ale pod iným spolusponzorom, s plnou podporou továrne. Barreda poletí za Monster Honda.

Japonci neodídu z rally sveta inak, ako víťazi. Všetko ostatné je pre nich potupa. Preto vyrážajú na Dakar v plnej zostave, čiže so štvoricou pretekárov. Ale odísť sa nechystajú.

Ricky Brabec (USA) zostáva naďalej jednotkou tímu. Je rešpektovaný vedením aj jazdcami a okrem toho práve on prelomil dve dekády trvajúcu dominanciu KTM v prospech Hondy. Je milovníkom terénov, ktorý ostatní na diaľkových rally nenávidia: čím rozmlátenejší, tým lepšie. Preto  sa predpokladá jeho mohutný nástup v prvej polovici Dakaru, kde bude opísané labúžo.

Po absolvovaní tvrdej prípravy je líder Hondy správne nabudený na šutre a rozbité wádí. Je známy nezlomnosťou, húževnatosťou a výdržou.

Adien Van Beveren (FRA) „prežil“ zrušenie Yamaha tímu a našiel miesto v Honde. Nečudujem sa. Už po víťazstve siahal v Južnej Amerike. Jeho jazda je pastvou pre oči, nekonečný motokros v dunách aj mimo nich. Pri skokoch do neznáma stíha na motorke robiť opičky a pritom plnohodnotne závodiť. Zvykať na Hondu si neveľmi musel, Yamaha mala už pred rokmi úplne centralizovanú hmotu motorky, hoci mierne vyššie ťažisko. Pre mňa favorit číslo 1 na titul.

Pablo Quintanilla (CHL) už raz mal titul na lopate, ale vystresovaný urobil v poslednej etape hlúpu chybu a daroval víťazstvo Priceovi (v Peru). To ešte jazdil za Husku. Dnes patrí k oporám Hondy, je rýchly, dobre naviguje a momentálne nerieši žiadne zranenie, ale v poriadku nie je. Vymlátil sa na Rally du Maroc na konci zezóny a ešte nie je úplne fit. Vlani bojoval do konca o víťazstvo a a teraz chce všetko napraviť.

José Ignacio Cornejo (CHL), druhý Čiľan v zostave, polovičný indián. Malý, šľachovitý, vytrvalý a kua rýchly. Má na celkovú výhru, je nenápadný a pre súperov nebezpečný. V ročníku 2022 sa pohyboval neustále na špici, pád v 10. etape nádeje ukončil. Prišiel do cieľa, ale lekári mu dali jednoznačnú stopku a putoval vrtuľníkom do špitálu. Podľa jeho slov nastal čas chybu napraviť.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií