www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2023 – Fantic

autor: Haro007, 30. 12. 2022, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2023 – Fantic

Fantic sa snaží zviditeľniť maximálne sympatickým spôsobom. Žiaden veľký rozruch, ani malý nie. Proste primerané informovanie o nastávajúcich udalostiach. Taliani z Fanticu už majú enduro titul v 125-kách juniorov a postupne stúpajú nahor. Na rally vsadili vlani opatrne na najväčšiu jazdiacu legendu: Franco Picco zažil ako hviezda zlaté časy afrického Dakaru a jazdí dodnes. Dokončil na 72. mieste (vek 65!!!) a to bolo znamením, že sa uberajú správnou cestou. Dá sa povedať, že sami netušia kde sú športové limity stroja. S porovnaním s najnovšími továrenskými strojmi je usporiadanie hmoty/ťažiska klasické, o pol generácie späť.

Franco Picco (ITA) je žijúcou legendou Dakaru. Predstavil sa v roku 1985 vo veľkom štýle 3. miestom celkovo, následne pridal dve 2. miesta, jedno 4. a jedno 5. Dnes sa chystá na 29. Dakar – neuveriteľná bilancia. Vyskúšal aj autá a qad, ale motorka je motorka.

On sám je reklamou na Fantic a keď zvládne cieľ aj teraz, bude sláva nad slávy. Obzvlášť v Taliansku príbeh pozorne sledujú s určitou dávkou nostalgie a spomínajú na časy, keď vyhrávali Meoni, Sala a Orioli.

Alex Salvini (ITA) bol angažovaný preto, aby ukázal nielen výdrž Fanticu, ale aj športové kvality novej značky. Multitalent na motorky pôjde Dakar po prvý raz, s menšími rally má skúsenosti. Teraz má možnosť pretaviť polo civilný projekt na športovú úroveň. Túto sezónu pre Fantic veľa testoval a pomáhal doladiť motorku.

Posledný Fantic bude v rukách amatéra a reportéra: Tiziano Internó (ITA) sa predstaví v triede Male Moto a má za úlohu zdokumentovať príbeh Dakar a Fantic. Našťastie nie je nováčik, zajadí si na Dakare po 3-krát, vlani dokončil.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií