www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

DAKAR 2022 – Sherco

autor: Haro007, 29. 12. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) DAKAR 2022 – Sherco

Francúzsko-španielska fabrika dokázala v priebehu nemnoho rokov vyrásť vo vážneho konkurenta v segmente enduro pre všetky veľké zabehnuté značky. Globalizácia zasiahla aj tu a pár rokov dozadu vstúpil do firmy indický kapitál TVS. Dakaru sa zúčastňujú roky, zo začiatku na prefarbenej a inak okapotovanej Yamahe. Neskôr na vlastnom stroji s Yamaha motorom a nakoniec s úplne špecifickým strojom. Dosiahli niekoľko etapových víťazstiev, zopár krát ich jazdci viedli v celkovom poradí. Najčastejšie stroje odchádzali na banálne poruchy a jazdci predsa len nie sú totálna špička. Vrcholom pre značku bol minuloročný Dakar. Santolino ukoristil 6. miesto celkovo a obaja zostávajúci pretekári skončili v top20.

Pre ročník 2022 pripravili nový motocykel, bez zmeny zostáva rám. Ostatné komponenty prešli zmenami, no fabrika detaily tají. Vidieť školu Yamahy, motorka je obratná ako lasička. Je jasné, že posledný výsledok im zachutil a pohol ich dopredu. Tím zostal ako jediný bez zmien, nik nepribudol ani neskončil.

Lorenzo Santolino (ESP) je enduro pretekárom, ktorý nedokončil prvé dva Dakary a v treťom získal vo veľkom štýle 6. miesto. Vzhľadom k predošlému umiestneniu vyčlenilo Sherco jazdcom viac financií, čo sa prejavilo na kvalite a objeme prípravy. Lorenzo hodnotí ovládateľnosť a ťažisko novej motorky ako o level lepšie.  Po mnohých zraneniach a iných problémoch je konečne zdravotne a mentálne v poriadku, tak môže smelo pozerať vpred.

Rui Goncalves (PRT) je  presedlal na rally z endura, na ktoré prešiel z motokrosu, ktorému sa venoval celý život. Debutoval vlani a dotiahol to na 19. miesto. Ukázal, že mu tento druh športu sedí a na Marocco Rally 2021 bol jasný progres. Hovoriť o budúcej hviezde je určite predčasné, všetko ukáže január.

Harith Noah (IND) je nevyhnutnou daňou za indický kapitál, ktorý požaduje účasť ich domorodého jazdca. Na rozdiel od zraneného kolegu CS Santosha (Hero) jazdiť vie a záleží mu na motorke viac ako na účese. To je zásadné, pretože Indovia vedia byť riadne rasistickí kokoti, schopní vyhlásiť vlastného jazdca z posledného miesta za svätého a jeho kolegu-belocha a víťaza zároveň poslať umyť mu motorku (zrejme ich to naučili Angláni). Držíme mu palce.

Text: Haro, foto + video: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií