www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

DAKAR 2022 – Husqvarna

autor: Haro007, 27. 12. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) DAKAR 2022 – Husqvarna

KTM je dnes nadnárodná firma, skupujúca menšie značky. To sa stalo aj so švédskym výrobcom motocyklov (pôvodne zbraní) Husqvarna. Najprv po predaji sa špekulovalo o jej úplnom zrušení, no neskôr padlo rozhodnutie o vytvorení prémiovej značky. Ako má Toyota Lexus, tak zase KTM Husqvarnu. Jej motorky sú síce plne podriadené réžii materskej firmy, no napriek tomu si zachovali určitú autonómnosť. Hlavne na športovom poli vystupuje fabrika samostatne a jej úspechy nezasvätení nepripisujú KTM.

V rally segmente platí to isté, no motorky sú výlučne z produkcie KTM, bez možnosti zásahu zo strany Husqvarny. Líšia sa iba polepmi. Pre KTM dve v jednom: zdanie samostatnej značky a záloha pre prípad fatálneho zlyhania vlastného továrenského tímu.

Husqvarna tradične vlastní dvojčlenný, ale vždy úderný tím. V roku 2019 im prvenstvo ušlo v poslednej etape a to dodnes neprebolelo. Preto vsadili na mladú krv a skúsia boj znova.

Skyler Howes (USA) začal s Dakarom v roku 2019 v tíme Ondra Klymčiwa. Neuveriteľný progres ho doviedol k 5. miestu na Dakare 2021 a následne k trojročnej zmluve s Husqvarnou. Ale cesta nahor nebola jednoduchá. Kvôli účasti na Dakare 2021 predal väčšinu osobných vecí (ako kedysi Despres) a po dlhých peripetiách získal vytúžené miesto v továrenskom tíme prostredníctvom Viladomsa. Dravý jazdec má potenciál naháňať najrýchlejších mužov planéty, nechajme sa prekvapiť.

Luciano Benavides (ARG) stojí trochu v tieni staršieho brata Kevina, no na Dakare bral 2x umiestnenie v top10 a to niečo znamená. Patrí k novej generácii juhoamerických jazdcov, ktorá zrazu vyplávala na svetlo sveta po presunutí Dakaru z Afriky do Ameriky. Chalani z týchto končín jazdia srdcom a úspechy, či pády, prežívajú výnimočne emotívne.

Huska môže zavŕšiť mnohoročné úsilie o dakarský titul úspechom, minimálne opäť pódiom. Hlavne mladý amerikán koketuje znovu prvou 5-kou, prípadne s bedňou.

Text: Haro, foto a video: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií