www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

DAKAR 2022 – Hero

autor: Haro007, 28. 12. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) DAKAR 2022 – Hero

Hoci je Hero indická značka, dodnes spolupracuje s Hondou, ktorej licenčné práva ich dostali do pozície domácej jednotky vo výrobe motoriek. Plnohodnotnú rally motorku nie je jednoduché vyrobiť, preto Honda poskytuje celú motorku a Hero rieši iba plasty, nádrže a celkový dizajn.

Po tragickej smrti Goncalvesa, ktorého si vydreli od Hondy, sa im smola naďalej lepí na päty. Na ročník 2022 nominovali dvoch jazdcov: domáceho CS Santosha a Sebastiana Buhlera. Prvý sa rozsekal na vlaňajšom Dakare a nie je stále fit, druhý na Abu Dhabi. Preto angažovali iných dvoch skúsených pretekárov: Joaquima Rodriguesa a Franca Caimiho. Aby toho nebolo dosť, toť nedávno hodil držkopád aj Caimi v Dubaji a tak nahradili náhradníka. Jeho miesto dostane Aaron Mare.

Joaquim Rodrigues (PRT) je skúseným rally vlkom, absolvoval 5 Dakarov a má na konte 10. a 11. miesto celkovo. Je symbolické, že tragicky zahynuvší Goncalves (2020) bol jeho švagrom a Joaquim si musel v hlave zrovnať, aby nastúpil o rok na Dakar a o ďalší do jeho tímu. Vyzretý jazdec, odchovaný na motokrose, má určite šancu nazrieť do top10.

Aaron Mare (RSA) jazdil viac púštne baja a dosiahol mnoho úspechov. Nakoniec na rok skončil u Hondy, minulý rok sa však rozišli a skončil bez angažmánu. Teraz ho narýchlo Hero angažovalo, no v súpiske štartujúcich na Dakar 2022 zatiaľ nefiguruje.

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií