www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2021 začal

autor: Haro007, 2. 1. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2021 začal

Očakávané rally šialenstvo začalo! Síce rozpačito, bez divákov, s opatreniami proti chorobe nechorobe, ale predsa. Už vopred bolo nemálo jazdcov a tímov vyšachovaných z hry pozitívnym Covid testom, hoci väčšinou sú úplne fit.

Bohužiaľ, medzi nich patrí aj náš Ivan Jakeš, ktorý po štyroch odstúpeniach v rade musel vypiť kalich horkosti do dna skôr, ako nastúpil na štart. Dúfam, že aspoň časť nákladov sa mu vráti, aby mohol  na Dakare štartovať aj o rok.

Dnes prebehol prológ, podľa neho by mali pretekári štartovať v úvodnej etape. Zajtra skoro ráno vstávajú všetci do 300km asfaltového presunu a následne 1. etapy. Všetci s radosťou sadli na motorky, pretože po dvoch testoch a 48 hodinovej karanténe bolo posedávania dosť.

Prológ umiestnili 50km ad mesta Džidda, meral 16km a bol po predošlých dažďoch nevyspytateľný. Minimálne rozdiely určili poradie na zajtra, do celkového výsledku sa započítava čas vynásobený koeficientom 4. Vyhral Ricky Brabec, Števo Svitko obsadil 21. priečku, Erik Vlčák 68. a Maťo Benko 69. miesto.

Úvodná prezentácia na pódiu prebehla v poriadku, ale vzhľadom k prázdnemu hľadisku neslano nemastno. No Murphyho zákony platia spoľahlivo a tak sa Maťa Benka, rozprávajúcemu plynulo anglicky neopýtali nič, Erika niečo a Števa, ktorý si s cudzími jazykmi príliš netyká, sa pýtali do bludu. Okrem toho mu moderátorka zmenila občianstvo a je z neho Slovinec.

Vzhľadom k mnohým (aj nezmyselným) novým predpisom bude potrebné šetriť pneumatiky a hlavne zžiť sa airbagovými vestami. Veľa šťastia prajeme.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií