www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2019 – Husqvarna

autor: Haro007, 30. 12. 2018, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2019 – Husqvarna

Dcérska spoločnosť rakúskej KTM dnes vyrába iba krosky a ľahké a stredné endurá, pričom sa vlastne jedná o modifikované KTM-ky (väčšinou smerom k lepšiemu). Nesie dodnes vlastnú značku a predstavuje tak prémiovú podobu oranžových strojov. Továreň vystupuje samostatne vo všemožných športových súťažiach, má vlastný marketing aj športovú divíziu. To platí aj pre Dakar.

V minulosti Husqvarna zastupovala na Dakare majiteľov z BMW, teraz je jej úloha trochu iná. Predstavuje zálohu pre KTM v zmysle, že ak by nevyhrala oranžová továreň (prípadne niekto s jej podporou ako napr. Svitko), môže sa trónu zmocniť Huska a titul zostane tak či onak doma. Zároveň jej jazdci vytvárajú tlak na konkurenciu.

Rock Star Husqvarna Factory Racing angažovala pre ročník 2019 dvojčlenný tím: Pablo Quintanilla (CHL) je jednotkou a Andrew Short (USA) nosičom vody.

32-ročný Quintanilla má pred Dakarom 2019 silné vyhlásenia a chce iba vyhrať. Na Dakare bol doteraz najvyššie 3., 5. a 8. celkovo a dva krát vyhral svetový seriál FIM Cross-Country. Zranenie z polovice sezóny 2018 je doliečené a Čiľan sa cíti byť pripravený na 100%. Smolu má iba v tom, že nastávajúcu rally chce vyhrať ďalších 20 jazdcov.

Short má za sebou iba vlaňajší Dakar (17. miesto) a má plniť úlohu podpory na trati, bez zásadných ambícií na výsledok. Učí sa za pochodu hlavne navigovať, jazdí rýchlo. Koncom roka absolvoval sériu rally v Maroku, v Peru a v Čile.

Športové náradie v podobe Husqvarna FR 450 Rally je motorka komplet vyrobená v materskej továrni KTM v Mattighofene a líši sa od originálu iba odlišne nastriekaným rámom a rozdielnymi polepmi. Preto bude tím využívať technickú podporu KTM na motorku a WP na pruženie.

Husqvarna nemá čo stratiť a preto jej jazdci môžu pretekať bez zbytočných tlakov a očakávaní. Potenciál Quintanillu na výhru existuje, no nik na vytrvalostnej rally nie je favoritom, pokiaľ neodparkuje celý a na pojazdnej motorke v cieli.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií