www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2019 – Hero

autor: Haro007, 31. 12. 2018, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Dakar 2019 – Hero

Indická motorková superveľmoc Hero nie je v našich končinách príliš známa, ale v Ázii valcuje konkurenciu. Najľudnatejší kontinent poskytuje obrovské trhy v maloobjemových segmentoch do 200-250ccm. Napriek tomu Hero úspešne boduje na Dakare. K pochopeniu toho je potrebné poznať históriu podniku, ktorý vznikol ako fúzia miestnych bratov Munjal-ovcov  – podnikateľov a Hondy. Aj po rozchode zostal gigant napojený na Japoncov a preto rally projekt Hero je vo veľkej miere technológia a dodávky od nich. Okrem plastov, rámu a detailov je to vlastne továrenská rally Honda, hoci v mierne horšej špecifikácii ako originál.

Majitelia pochopili, že hrdinovia značky zvyšujú predaje a povedomie u verejnosti, tak začali pod vlastným logom pretekať na Dakare. V roku 2017 zabodovali 10. miestom a vlani dokonca 7. miestom celkovo! Aj preto ročník 2019 odpreteká zostava rovnaká, ako pred rokom.

Oriol Mena (ESP) má za sebou úspešnú enduro kariéru a vlani ako nováčik získal 7. miesto na Dakare. Prekvapil seba aj okolie a ponuka na tento ročník bola jasná. Víťaz juniorských MS a trojnásobný šampión šesťdňovej proste zužitkoval skúsenosti a formát Dakaru mu sadol. Preto si opäť trúfa na prvú desiatku.

Joaquim Rodrigues (PRT) ukoristil v roku 2017 10. miesto, no vlani sa hnusne rozbil a rally nedokončil. Po vyliečení je pripravený pretekať a zopakovať svoj najlepší výsledok.

Shivashankar Santosh (IND), Ind s exotickým menom je povinným doplnkom tímu a hrdinom pre domáce publikum. 34. miesto minulý rok je dobré umiestnenie a ázijský matador sa umiestňuje lepšie rok od roku.

Motorka Hero 450RR Rally má nezameniteľný dizajn a v rukách dobrého jazdca môže podkurovať špičke bez problémov. Tím disponuje dostatkom financií, preto pretekári absolvovali časť seriálu FIM Cross-Country a tréningy v rôznych púšťach sveta. India pozorne sleduje počínanie jazdcov a miliarda fanúšikov je obrovská morálna podpora. Hero môže opäť prekvapiť nielen doma, ale aj jazdeckú špičku Dakaru. Nezanedbateľným plusom je organizačné a servisné zastrešenie Speedbrainom a jeho šéfom Wolfiem Fisherom.

Text: Haro, foto: internet

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií