www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Dakar 2014 – reporty

autor: Haro007, 4. 1. 2014, Diskusia k článku (počet reakcií: 1) Dakar 2014 – reporty

Tak už nám to začína!!! V argentínskom Rosariu prebehli prebierky, pričom tak Ivan ako aj Števo ich majú úspešne za sebou. Zajtra ráno vyštartujú do prvej, 809 km etapy, ktorej súčasťou bude 180 km dlhý meraný špeciál. Nás divákov čaká zrejme jeden z najnapínavejších pretekov modernej éry Dakaru. Zároveň prebehnú asi aj zúrivé inprovizácie, pretože napríklad podľa posledných informácií je Salar (soľná pláň pre 7. a 8. etapu) po dažďoch pod malou, no súvislou vrstvou vody. Hnať pretekárov do slanej pasce zrejme nebudú a schnutie v riedkom vzduchu vyše 3 600 m n. m. môže trvať týždne. Tiež extrémne teploty na argentínskej strane Ánd neveštia nič dobrého.

Mnohé z preteku sa dá odsledovať online na materskej stránke Dakar.com, no nie každý má čas a príležitosť. Pomôckou je občasné sledovanie stránok, kde sa niekto povenuje tejto činnosti a v skratke podá denný sumár.

56150.v

Nie som schopný zabezpečiť túto službu pre čitateľov stránky AdvRides.sk a preto opäť odporúčam vážených čitateľov na bratskú stránku Motoride.sk. Denné reporty má Awia zabezpečené. Pôvodne sme dokonca uvažovali o spoločnom riešení dodávania aktuálnych informácií, ale moje pracovné vyťaženie pravdepodobne sľúbenú pomoc neumožní. Pokiaľ práca občasne poľaví, určite kamošovi pomôžem.

Čo však sľúbiť môžem, sú rozhovory so zúčastnenými po ukončení preteku, vedené tak ako ich máte radi. A samozrejme nezabudnem na názor najväčšej autority Jara Katriňáka. Prajem príjemné a napínavé sledovanie.

Dobré reporty pripravuje aj server Motorkari.cz a stručné a výstižné Countrycross.sk.

Haro

56168.v

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií