www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Budeme pretekať v sezóne 2021?

autor: Haro007, 16. 5. 2021, Diskusia k článku (počet reakcií: 0) Budeme pretekať v sezóne 2021?

Najprv december 2020, potom január 2021, neskôr marec 2021… to všetko sú predpokladané termíny XXL pretekov, plánovaných v poslednej dobe. Ani jeden z termínov nebol reálny, dôvody poznáme všetci. Naša marxisticko-liberálna protipandemická úderka, na čele so šéfom atakujúcim figúrou priemerného hrocha, nie je športu vôbec naklonená. Ani zdravému životu. Tak sme čakali, kým súdruhovia nebudú nútení pod tlakom okolností povoľovať opatrenia a vrátiť ľudu aspoň časť ukradnutých slobôd. Stalo sa.

Čo je predpokladom na pokračovanie tradície zápolenia ťažkých motoriek? Začneme po poriadku.

Miesto: nie je problém. Piliscsev má nového nájomcu, komplet prekopanú trať a nové možnosti. Som s prevádzkovateľom dohodnutý, ak spriechodnia hranice. No medzitým sa zmenila situácia na Záhorí. Borský Mikuláš vzal do nájmu Emil Rehák a začali viať iné vetry. Zrazu sa dá všetko dohodnúť výhodne pre obe strany a máme dvere otvorené. Preto budem preteky organizovať práve tu, na „Búroch“, v kráľovstve piesku a borovíc.

Termín: pokročilý dátum vylučuje stred leta. To by sme neprežili v hlbokom piesku zápas s teplotami a motorkami. Najlepšie by bolo na jeseň. Lenže to už vychytralci z „vlády“ avizujú novú vlnu Covidu s mutáciou z Venuše a Marsu. Preto bude pripadať do úvahy zrejme september 2021.

Okolnosti: veľmi jednoduché. Bez rúšok, bez testov, bez očkovania, s voľným pohybom. Aby sa východniari mohli v pohode dostaviť. Aby bratom Čechom pri vstupe nestrkali špajdle do všemožných telesných otvorov a po návrate ich nezavreli do karantény. Aby nás mohlo byť aj vyše 100 kusov.

Formát súťaže bude mierne zmenený. Pôjdeme podľa tried na určitý počet okruhov, z ktorých každý namotám na cca 5km. Triedy takisto prešli zmenami, budú spravodlivejšie rozdelené, písal som o nich v minulosti. Teraz musíme počkať, či sa všetky predpoklady naplnia. Ak áno, dám včas vedieť a v strede leta spustím registráciu. Tak trénujte, trať je riadne peklo.

Text a foto: Haro

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií