www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

BMW 650 Dakar – tak trochu rally

autor: Haro007, 21. 4. 2012, Diskusia k článku (počet reakcií: 5) BMW 650 Dakar – tak trochu rally

Pekná rally prestavba pre Ivana Sklenára od Jaštericu a Filipa

  Píše Jašterica: S Ivanom sme len tak nezáväzne  kecali na Baja – Romania. No o čom asi? O motorkách, jazdení, úpravách a tak. Pri jeho úvahách o nejakej tej úprave svojho Dakaru /najmä keď prišiel v jednej etape o svetlo/ sme spoločne usúdili, že kapotáž z LC 4 adventure by pristala na bavoráčik ako riť na šerbeľ. Na moju poznámku  –  že to nie je problém  takáto stavba –  reagoval s úsmevom. „Kedy Ti ju doveziem?“  V januári už stála u nás v dielni. Týmto mu chcem aj poďakovať, že nám poskytol motorku, nech môžeme realizovať svoje predstavy. Dohoda znela : nejak to tam napasujeme tak, aby to bolo dobre. Všetko ostatné nechal na nás. Po odliatí základu z LC 4 sme si so synom dali nejaké tie základné parametre a rozmery toho čo tam má byť. Všetko ostatné už bolo v jeho rukách, nakoľko ja som realizoval projekt BMW 1150.

Kapotáže od nás odchádzajú vo finále ako laminát v základnej farbe. Tu sme sa ale dohodli, že spravíme aj lak. Keďže podmienky v našej dielni zatiaľ neumožňujú lakovanie v lakovacom boxe, realizovali sme to tak trochu amatérsky. Ale čo je podstatné, lak bol ako bonus, len v cene sprayov  a airbrush ako darček. Samozrejme k rallye kapotáži patrí aj pevný duralový kokpit, ktorý drží kapotáž a nesie všetky budíky potrebné pri rallye preteku.

Tu však bol nutný kompromis. Základná „almara“ z pôvodným tachometrom a kontrolkami ostala. Do kokpitu však pribudol priestor s konzolou na roadboak a tripmaster. Nakoniec sme spravili výstuhu zadného blatníka, nahodili neoprény na predné tlmiče a spravili kryt svetiel. Teraz je motorka už u Ivana a to ako sa nám to podarilo Vám dávame na pár fotkách.

/ Nápisy nie sú nálepky, ale airbrush/.

Jašterica a Filip    jastericaktm@gmail.com

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií