www.advRiders.sk – dobrodružstvo v jednej stope

Registrácia

Prihlásenie:

Africa Eco Race – Benko 3. a Zaťko 4. celkovo!!!

autor: Haro007, 14. 1. 2017, Diskusia k článku (počet reakcií: 3) Africa Eco Race – Benko 3. a Zaťko 4. celkovo!!!

Práve skončila najautentickejšia diaľková rally na svete, jazdená po pieskoch Sahary. Je pre nás potešujúce, že s fenomenálnym slovenským úspechom.

Rally s čoraz väčším kreditom vo svete motorizmu a športu vôbec je známa tým, že obsahuje minimum presunov a maximum ostrých špeciálov. S obtiažnosťou ničím nezaostáva za „Dakarom“, no na rozdiel od jeho posledných ročníkov je namotaná v pravej púšti, s prevahou pieskov a pretkaná množstvom dunových polí. Pretekov sa neváhajú zúčastniť hviezdy ako Pal Anders Ullevalseter, Paolo Cecci, či posádky Kamazov a Tatroviek.

Naši dvaja zástupcovia od začiatku podávali sústredené výkony v top 10, pričom si niekoľko krát vymenili v priebehu podujatia pozície. Nakoniec, po 12-tich ťažkých etapách, vyhral Gev Sella pred Ullevalseterom. A za nimi skončil na 3. mieste Maťo Benko a ako 4. Jano Zaťko!!! Blahoželáme!

Benko-01

Úspech na rally svetového mena je úspechom slovenského športu. Je vyjadrením snahy aj všetkých nás, amatérskych pretekárov a fanúšikov. Veď Maťo pred pár rokmi s motorkou iba začínal, no zodpovednou prípravou na rôznych pretekoch a nekonečnou kondičnou makačkou sa vypracoval na špicu. A nestarnúci Jano dokázal, že 60-ka na krku nič neznamená. Vymietol plejádu mladších jazdcov, konečne zúročil skúsenosti a porazil večnú smolu.

Táto skvelá správa potešila o to viacej, že rozpačitý Dakar 2017 strápnil sám seba a veľa jazdcov si kladie otázku, ako ďalej. Šuškanie nahradil hlas o vzore Eco Race, kde šport žije a nie iba živorí v tieni mamonu. Som hrdý, že Slováci nechali v prelomovom ročníku stopu, ktorú už nik nezmaže. Bravo chlapi!

Zatko-01

vysledky

Sponzori

Mitas FOX RACING KTM Faryn Suspension motoline

Partneri

Bighusky

Posledné príspevky v diskusií